Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Besni’ye Arkeoloji Müzesi

Besni'de Kent Bilgi Sistemi Oluşturuluyor

Adıyaman'ın Besni İlçe Belediyesi tarafından şehirle ilgili tüm ayrıntıların kodlanacağı kent bilgi sistemi çalışmalarının başladığı bildirildi.

Zamandıyaman'ın Besni İlçe Belediyesi tarafından şehirle ilgili tüm ayrıntıların kodlanacağı kent bilgi sistemi çalışmalarının başladığı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, bu çalışmayla kent profilinin ayrıntılı olarak çıkarılacağını belirterek, halka daha iyi hizmet için şehir detayını bilmenin önemli olduğunu söyledi. Kent Bilgi Sistemi hakkında bilgi veren Başkan Öztürk, ilk aşamada bilgi toplama işleminin başladığını kaydetti. Bu sistem sayesinde kentle ilgili bilgilerin ayrıntılı olarak kodlanacağını ifade eden Başkan Öztürk, en kısa zamanda bu bilgilerin bilgisayar sistemine aktarılacağını belirtti. Başkan Öztürk şöyle konuştu: "Öncelikle şehirle ilgili tüm bilgiler anında bilgisayarda görülebilir. Şehrin kadastro, tapu, imar, altyapı ve jeolojik bilgilerine daha çabuk ulaşılabilir. Emlak, yapı projeleri takip edilebilir. Şehirde yaşayan insan profili ayrıntılı olarak görülebilir. Kaçak su, kaçak elektrik aboneleri tespit edilebilir. Belediye hizmetleri daha sağlıklı olarak işler."

http://www.yapi.com.tr/haberler/besnide-kent-bilgi-sistemi-olusturuluyor_31122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!