Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Beyaz Eşya Üreticilerine Enerjide Verimlilik Plaketi

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenen UEVF 2012 - 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği üyelerine teşekkür plaketi verdi.

yapi.com.tr
Beyaz Eşya Üreticilerine Enerjide Verimlilik Plaketi

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenen UEVF 2012 - 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) üyelerine teşekkür plaketi verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada tasarrufun milli olduğu kadar insani bir mesele olduğuna dikkat çekerek, belirlenen hedeflere el ele hep beraber ulaşacaklarını söyledi. Refah seviyesi artıkça enerji tüketiminin de artığını, Türkiye’nin Çin’den sonra dünyada en fazla elektrik tüketimi yapan ülke olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, “Türkiye artık enerjide yanlış politikaları olun bir ülke değil. Eskiden ‘Su akar Türk bakar’ diye bir söz vardı. Artık bu söz ‘Su akar Türk yapar’ anlayışına gelmiştir” dedi.  Başbakan Erdoğan ayrıca evlerde bulunan 15 milyon adet enerji verimliliği teknolojisine sahip olmayan buzdolaplarının A+ buzdolapları ile değiştirilmesi halinde Ankara’nın bir yıllık elektrik üretimi kadar tasarruf sağlanacağını dile getirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise, Türkiye’nin 10 yıldır milli enerji politikası oluşturmak için çalıştığını hatırlatarak, çalışmaların düzeyini artırmak ve çalışmaların başarıya ulaşması için halkta bilinç ve enerjiyi kullanma kültürü yaratmak gerektiğini belirtti. Bakan Yıldız, “Dünyada üretilen enerjinin yüzde 40’ı binalarda tüketiliyor. Binalarda yalıtım yoluyla bile ülkemizde 15 milyar dolarlık bir tasarruf yapmak mümkün" dedi. 

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Aydilek de, Türk beyaz eşya sektörü olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ‘Beyaz Eşyada Enerji Verimliliği için Verimli İşbirliği' hareketine tam destek verdiklerini hatırlatarak, “Tüketicinin enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak evlerdeki verimsiz ürünlerin değiştirilebilmesi için hükümetimiz mutlaka tüketiciyi teşvik etmeli. Bu amaca ulaşmak için üretici şirketler olarak, devletin ilgili birimleriyle el ele vererek çalışmaya hazırız” dedi.

Daha sonra TÜRKBESD Başkanı Özcan Aydilek’in yanı sıra Arçelik adına Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’a, BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein’a, Vestel adına Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya, İndesit Company Türkiye Ülke Müdürü Andrea Ojetti’ye ve Candy Grup Satış Direktörü Engin Özsayın’a Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beyaz-esya-ureticilerine-enerjide-verimlilik-plaketi_90462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!