Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bi’Boya’dan Yaşam Alanlarına Hareket Katacak Öneriler

Bi’Boya tüketiciler için, günümüz trendlerini yakından takip ediyor ve uygulama çözümleriyle yeni fikirlerin yaratılmasına yardımcı oluyor.

yapi.com.tr
Bi’Boya’dan Yaşam Alanlarına Hareket Katacak Öneriler

Günümüz trendleri, tüketici ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen boya ürünleri ve hizmetleriyle tüketicilerin beklentilerini karşılamayı hedefleyen Bi’Boya, en güzel renkleri, en yeni fiyat avantajları ve yenilikçi dekorasyon fikirleriyle tüketiciyle buluşturuyor. Özellikle Avrupa’da son yılların vazgeçilmez alışkanlığı haline gelen ‘kendin yap’ uygulamalarıyla, tüketicilere dekorasyon seçenekleri sunan Bi’Boya ürün ve fiyat avantajlarının yanında ilham veren dekorasyon fikirleriyle de hizmet vermeye devam ediyor.

Duvarlarını tek renk boyamaktan sıkılanlar ve yaşam alanlarını hareketlendirmek istiyenler için, son yılların trendi haline gelen ‘kendin yap’ uygulamalarıyla, basit dokunuşlarla evlere yeni bir tarz kazandırabilir ve tüm atmosferini değiştirilebilir.

1-Çift renk boya yapmak
Aynı duvarın yarısını başka, diğer yarısını da bir başka renk yapmak, modası geçmeyen bir kendin yap uygulamalarından. Ek olarak birbirine uyan, eşyalarla da kombin olmuş iki renk uygulaması karşılıklı duvarlarda da yapılabilir. Önünde fazla eşya olan duvar daha açık, köşesinden birleştiği yan duvar ise nispeten koyu bir renkte olabilir. 

2-Stencil uygulaması
Kendin yap projelerinde özellikle resim yapmaya cesaret edemeyen kişiler tarafından çok kullanılan stenciller, duvar boyarken de mucizeler yaratabilir. Bunun için sadece stencil almak ve duvara yapıştırıp boyamak gerekiyor.

3-Renk kombosu yapmak
Yeni nesil duvar boyama örnekleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de boya kabına yan yana konulan, birbiri ile uyumlu üç farklı renge, rulo fırçasını bandırmak ve onu duvara rastgele sürmek.

4-Süngerle desen yapmak
Bulaşık süngeri ya da akvaryumlarda kullanılan, eskiden ayakkabı silinen büyük süngerlerden desen yapılabilir. Süngeri duvar rengine zıt olarak seçilen bir renge batırıp, duvara rastgele baskı yapılabilir.

5-Bant yardımıyla üçgenler yapmak
Kalın kâğıt bantlardan alıp, duvarı baştan aşağıya üçgenler oluşturarak bantlayın. Ardından, bant çerçevesinin ortasında kalan kısımları da rengarenk boyayın. Boya kuruduktan sonra bantlar çekilebilir.

6-Ev gereçleriyle yaratıcı desenler
Kendin yap projelerinin yaygınlaşmasından dolayı, boyarken desen yapabilmek için üretilen aletler çoğaldı. Mesela tarak, desen aracı olarak kullanılabilir. Duvar istenilen renge dümdüz boyadıktan sonra, tarağı başka renk bir boyaya batırıp, duvarda dalgalar çizilebilir.

7-Duvarları süpürerek boyamak
Bir kendin yap projesi de boyadıktan sonra duvarları süpürgeyle şekillendirmek. Duvarı düz bir renge boyadıktan sonra, boya kurumadan üzerinden çalı süpürgesiyle geçilebilir.

8-Ayna ve çerçeveleri renklendir
Eskimiş aynaların ve duvar tablolarının çerçeveleri duvar boyalarıyla boyanarak dekoratif biçimde duvara asılabilir.

9-Duvara resim yapmak veya yaptırmak
Duvar boyasıyla duvarlara resim çizerek kendin yap projelerinin en büyüğü gerçekleştirilebilir. Duvarı kaplayan kocaman bir Cin Ali bile çizmek ruha iyi gelecektir. Ama daha profesyonel bir şeyler için, sokak ressamlarından yardım alarak duvarlar sanat eserine dönüştürülebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/biboyadan-yasam-alanlarina-hareket-katacak-oneriler_174030.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!