Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Bilirkişi Raporu Ulus’un İmar Planını Yüzeysel Buldu

Bilirkişi Raporu Ulus’un İmar Planını Yüzeysel Buldu

yapı.com.tr
1 Bilirkişi Raporu Ulus’un İmar Planını Yüzeysel Buldu

Ulus Tarihi Kent Merkezi ile ilgili tartışmalar devam ederken, birçok kültüre ev sahipliği yapan katmanları ile oldukça değerli olan Ulus ile ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı davada plan yapanların Ulus’u anlamadıklarını ifade edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ulus’un altında  ve üstündeki değerleri anlamayan bir yerel yönetim ile karşı karşıyayız" dedi.  

Candan, Ulus Tarihi kent Merkezi’nde süren dava süreçleri ve bilirkişi raporlarına ilişkin şunları söyledi: “Ulus Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’na açtığımız davada bilirkişiler raporu tamamladı. İlk plana açtığımız davada bilirkişi raporunun dikkat çeken ayrıntıları var. Bilirkişi raporuna göre Ulus için hazırlanan Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’nın, “Ulus’un karmaşık dokusunu kavramaktan uzak ve yüzeysel, Ulus’un tarihi değeri açısından gerektiği gibi tanımlanmamış olduğu, Nazım Plan’ın Ulus’un Ankara Metropolitan kent bütünü içindeki yeri ve konumunu tam olarak anlayamamış olduğu” yargılarına varılmıştır. Ulus Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’nı hazırlayanların Ulus’u tam olarak anlayamadıklarını Büyükşehir Belediyesi’nin anlamadan plan yaptığı bir kez de bilim insanları tarafından ifade edilmiş oldu. Bilirkişiler incelemeler sonunda davamız lehinde bir karara varmış durumda."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bilirkisi-raporu-ulusun-imar-planini-yuzeysel-buldu-_143215.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • merhaba iyi aksamlar kutludügün imarda arsa lar satiliyor gelecegi yuksek gösteriliyor mavi göl projesi ile alakali bi sorum olacak aceba proje iptalmi yoksa hala calisma devam ediyormu YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!