Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Bilişim Vadisi’nde İnşaat İhaleleri Bu Ay Yapılacak'

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Bilişim Vadisi'nde inşaat işleri ihalesinin bu ay içinde yapılacağını açıkladı.

yapi.com.tr
'Bilişim Vadisi’nde İnşaat İhaleleri Bu Ay Yapılacak'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilişim Vadisi’nde altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, bu ay içinde inşaat ihalelerinin yapılacağını bildirdi. Işık, "Ondan sonra da önümüzdeki yıl itibarıyla Bilişim Vadisi’nde hayat başlayacak” dedi. Bilişim Vadisi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Işık, vadinin şantiye alanına döndüğünü, özellikle kanalizasyon, su, doğalgaz gibi altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

>

Bilişim Vadisi’nde faaliyet gösterecek firmalarla yer tahsisleri için görüşmeler yaptıklarını anlatan Işık, şu bilgileri verdi: “Konseptini, inşaat ihalesini yaptıktan ve bazı çalışmalarımızı nihayete erdirdikten sonra görüşmelere başlayacağız. İlgi gayet iyi. Yerel ve uluslararası firmalar ilgi gösteriyor. Arzu ettiğimiz konsepte uygun firmaların burada yer alması. Çok acelemiz yok. İnşaatın mesafe almasını önemsiyoruz. Şu anda burada, teknoloji geliştirme bölgelerine ve Ar-Ge merkezlerine verilen tüm teşvikler var ama daha ileri adımlarla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu projeyle Türkiye’nin yaratıcılık faylarını harekete geçireceğiz.”

En önemli inovasyon ve Ar-Ge merkezlerinden birisi olacak

Işık, projeyle paydaşlar ve disiplinler arası teknolojik araştırma ve iş birliğini arttırarak “yeni gelişim iklimi” oluşturacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Bu dev projemiz, genç girişimcilerimizle birlikte ‘start up’ ve ‘spin off ’ yeni küçük işletmelerin doğmasının ve büyümesinin önünü açacak. İnovasyonun gelişimi için bilgi temelli rekabet eden yeni nesil girişimciler yetiştireceğiz. Ülkemizin inovasyon ve büyüme sürecinde büyük payı olacak tüm aktörlerin rekabet öncesi işbirliği yapabilecekleri en önemli adres Bilişim Vadisi olacak. Bölgedeki en önemli inovasyon ve Ar-Ge merkezlerinden biri olacak vadi, kuluçka, uluslararası inovasyon ve teknoloji transfer merkezleri, test ve prototip atölyeleri gibi yüksek katma değer üretecek birçok tesisle donatılacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bilisim-vadisinde-insaat-ihaleleri-bu-ay-yapilacak_130011.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!