Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Binaları Depremden Koruyan Sismik İzolatörler Türkiye Pazarında

Bridgestone’un, 1980 yılında üretimine başladığı ve araştırma geliştirme çalışmaları ile devamlı olarak iyileştirdiği sismik izolatörler Brisa tarafından Türkiye’de satışa sunuldu. Binaların altyapısında kullanılan sismik izolatörler deprem sarsıntılarını emerek güvenlik sağlıyor.

yapi.com.tr
Binaları Depremden Koruyan Sismik İzolatörler Türkiye Pazarında

Sabancı Holding ile lastik ve kauçuk ürünleri üreticisi Bridgestone Corporation ortaklığında kurulan Brisa tarafından düzenlenen “Türkiye-Japonya Ekonomik İşbirliği Konferansı”ndaki ilgili oturumda, Bridgestone tarafından üretilen kauçuk esaslı sismik izolatörler hakkında bilgi verildi.

Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay’ın ve Bridgestone Endüstriyel Malzemeler Bölümü Genel Müdürü Atsushi Imai’nin katıldığı oturumda, Japonya’da son 35 yılda kullanımı yaygınlaşan ve depreme karşı dayanıklılıkta başarı sağlayan kauçuk sismik izolatör ürünleri tanıtıldı.

Kauçuk ve metal hammaddelerden üstün teknoloji ile üretilen Bridgestone sismik izolatörler; hastane, yol yapıları, araştırma ve bilgi merkezlerinin yanı sıra farklı yükseklikteki konut, enerji ve sanayi yapılarında da kullanılıyor. Sismik izolatörler, uygulandıkları binalarda yüksek deprem dayanıklılığı ve titreşim sönümleme sağlıyor. Japonya ve Türkiye gibi deprem riski taşıyan ülkelerde can ve mal kayıplarını önlemeye yardımcı oluyor.

Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay, oturumda şu değerlendirmelerde bulundu: “Kauçuk ve metal hammaddelerden üretilen sismik izolatörler, binalar için deprem sarsıntılarını emen birer tampon altyapı unsuru olarak tasarlanıyor. Geçen 35 yılda Japonya’da yaşanan birçok yüksek şiddetteki depremde, sismik izolatörlerin farklı yükseklikteki yapılardaki etkin kullanımı sayesinde, can ve mal kaybı olmadan atlatılabildi. Japonya’da kullanımında olağanüstü başarı sağlanan sismik izolatörlerin, deprem bölgesinde yer alan Türkiye’ye de değer katacağına inanıyoruz. Brisa olarak 2015 yılı itibarıyla Bridgestone sismik izolatörlerin Türkiye’de satışına başladık”

http://www.yapi.com.tr/haberler/binalari-depremden-koruyan-sismik-izolatorler-turkiye-pazarinda_138177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!