Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Binali Yıldırım, İstanbul İçin Hedeflerini Anlattı

Binali Yıldırım, İstanbul için hedeflerini anlattı. Yıldırım, ''Raylı sistemde geç kalmışız. Son projelerin tamamlanmasıyla 450 km'nin üzerine çıkacak'' şeklinde konuştu.

yapi.com.tr
Binali Yıldırım, İstanbul İçin Hedeflerini Anlattı

Binali Yıldırım, İstanbul için hedeflerini anlattı. Yıldırım, ''İstanbul'u dinleyeceğiz, gözlerimiz kapalı değil, gözlerimiz açık. Trafiği çözeceğiz. Raylı sistemi arttıracağız'' diye konuştu.

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre, medya temsilcileriyle bir araya gelen Yıldırım, yeni dönemde hedeflerinden ve projelerinden bahsetti. İşte Yıldırım'ın hedefleri...

Yeni dönem
- İstanbul'u dinleyeceğiz, gözlerimiz kapalı değil. Gözlerimiz açık. İstanbul'un gören gözü, işiten kulağı, düşünen aklı ve hisseden kalbi olmaya devam edeceğiz.
- İstanbul yerel yönetiminde 25 yıllık bir geçmişimiz var. 27 Mart 1994 Recep Tayyip Erdoğan... O zaman AK Parti yoktu ama AK Parti İstanbul hareketiyle başladı. Şimdi 31 Mart seçimleriyle beraber yeni bir dönemin belki bir 25 yıl daha sürecek yeni bir dönemin kapılarını aralamayı hedefliyoruz.
- En önemli problem ulaşım trafik. Büyükşehirlerde trafiği yüzde 100 çözen yok. Biz çekilebilir bir seviyeye getireceğiz. Trafik durmayacak, yürüyecek.
- Taksicileri en iyi anlayan benim, 80'li yıllarda iki taksim vardı. 4 ay sonra sattım. Taksiler şehrimizin aynasıdır. Eğitim, güvenlik yönünde gözden geçirilmesi gerekir. UBER de teknolojinin getirdiği bir kolaylık. Gerekli düzenlemeler yapıldığı takdirde bakılabilir.
- Raylı sistemde geç kalmışız. Son projelerin tamamlanmasıyla 450 km'nin üzerine çıkacak.
- Şehre girişlerde tek-çift plaka uygulamasına sıcak bakmıyorum.
- İstanbullular şunu bilmeli: Suriyeliler kalıcı değildir. Buradayken de yasa dışı faaliyetler içinde bulunmalarına müsaade etmeyiz. Sıfır tolerans. Tutar kulağından atarız.
- Belediye Başkanı seçilirsem Meclis Başkanlığı'nı unut. Bir koltukta iki karpuz olmaz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/binali-yildirim-istanbul-icin-hedeflerini-anlatti_169801.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!