Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Bir Yılda 225 Bin Ağaç Katlettiler!

Sinop Nükleer Karşıtı Platformu üyeleri, İnceburun mevkiinde toplanarak nükleer santral yapımı için ağaçsız alan yaratılmak için yapılan ağaç katliamına dikkat çektiler.

yapi.com.tr
Bir Yılda 225 Bin Ağaç Katlettiler!

DHA'nın haberine göre, Sinop Nükleer Karşıtı Platformu üyeleri, düzenledikleri eylemle nükleer santrale karşı olduklarını dile getirdi. İnceburun mevkiinde toplanan grup, burada ağaçsız bir alan yaratılmak istendiğini ve ağaçların kesildiğini belirterek bir açıklama yaptı.

Nükleer Karşıtı Platform üyeleri adına açıklama yapan Zeki Karataş, "Sinop'un Abalı köyü sınırları içerisindeki bizlerin nefes almasını sağlayan ormanlık alanlarımız acımasızca katledilerek nükleer santral yapımı öncesi ağaçsız alan yaratılarak ormansızlaştırılmaktadır. 35 hektarlık alanda devam eden onbinlerce ağaç kesimi, rutin faaliyet olarak gösterilemez. Orman kesimini, bir gençleştirme ve iyileştirme faaliyeti olarak gösterip kamuoyu yanıltılmak istenmektedir. Son bir yıl içerisinde 130 hektarlık alan ormansızlaştırılarak, toplam 225 bin ağaç katledilmiştir. İnceburun, birçok medeniyetin hüküm sürdüğü ilimizin tarihi, kültürel, arkeolojik ve doğal değerlerinin bir arada görüldüğü ayrılmaz bir parçamızdır. Türkiye ve Japonya hükümetleri tarafından Sinop halkına sorulmadan İnceburun mevkine yapılması düşünülen nükleer santral konusundaki kararlarından başka karar var mıdır? Biz Sinop halkı olarak siyasal iktidarın, Sinop halkına rağmen aldıkları kararları tanımıyoruz ve onaylamıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-yilda-225-bin-agac-katlettiler_119099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!