Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Ağaç Katliamına Karşı Gece Nöbeti!

Önceki gün İzmit Belediyesine ait iş makinleri Yahya Kaptan’da bulunan ağaçları yerinden sökmüştü. Mahalle halkı ise ağaçların sökülmesine karşı gece nöbeti tutarak tepkilerini ortaya koydu.

yapi.com.tr
Ağaç Katliamına Karşı Gece Nöbeti!

Sol Gazetesi'nden Caner Aktan'ın haberine göre, Yahya Kaptan'da dün öğlen saatlerinde eski Migros alanı yanında bulunan 2 dönümlük yeşil alanda bulunan ağaçların İzmit Belediyesine ait kepçeler tarafından kesilmesi sonucunda mahalle halk gece nöbeti tuttu. Yapılacak konutların üstüne birde yeşil alana sağlık ocağı yapılmasının planlanması tepkilere neden oldu. Planda sağlık ocağı olarak gösterilen alanın SGK kurumuna devredilmesi SGK'nın da buraya 4 katlı hizmet binası yapmaya kalkması sonucunda İzmit Belediyesi’ne ait iş makinaları 23 ağacı yerinden söktü.

Mahalle sakinlerinden nöbet

Mahallelerine gelişi güzel bina yapılmasına yeşilin katledilmesine artık tahammülleri kalmadığını belirten çok sayıda yurttaş dün akşam saatlerinde binanın yapılmak istendiği alanda bir araya geldi. Yahya Kaptan Mahallesinin yeni Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu, Toplu Yapı Başkanı Abdurrahman Subaşı ve 8.Bölge başkanı Naim Keskin ortak bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada yıllardır mahallenin adeta talan edildiği söylenerek, “Biz oldu bitti ile yapılmak istenilen binayı buraya yaptırmayacağız. Gerekirse kepçelerin ve dozerlerin altına yatarız. Artık beton yığınları arasında kalmaktan yeşil alanlarımızın tarumar edilmesinden bıktık. Yönetim olarak İzmit Belediyesinde gerekli girişimlerde bulunduk, ancak bir oldu bittiye müsade etmemek için bu geceden itibaren burada sabaha kadar nöbet tutacağız. Eğer bu binayı zorla buraya yapmak isterlerse bizi yok saymaları gerekir. Kentin Valisini, Belediye Başkanlarımızı, milletvekillerimizi vatandaşın tepkisine duyarsız kalmamaya davet ediyoruz”denildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/agac-katliamina-karsi-gece-nobeti_119126.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!