Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bira Fabrikası Yerine Konut Projesi Gelecek

Anadolu Efes’in İstanbul’daki bira fabrikasında üretim 22 Mayıs’ta durduruluyor. İstanbul’un değerli semtlerinden Merter’deki fabrika arazisinin grubun gayrimenkul yatırımlarında kullanılması bekleniyor

yapi.com.tr
Bira Fabrikası Yerine Konut Projesi Gelecek

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul’da şehir içinde kalan fabrikalar birer birer kapanıyor. Son olarak Anadolu Efes, İstanbul Merter’de bulunan fabrikasının üretim faaliyetlerini 22 Mayıs’ta durduracağını açıkladı. Merter’deki fabrikada üretimin durdurulmasına, tesisin zaman içinde şehir içinde kalması gerekçe gösterildi. Üretim Adana, Ankara ve İzmir’de bulunan diğer tesislere kaydırılacak.

Anadolu Efes’ten KAP’a yapılan açıklamada, kararın şehir merkezinde kalan bir fabrikanın bölge halkı üzerindeki çevresel ve lojistik etkileri göz önünde bulundurularak alındığı ifade edildi.

Anadolu Efes’in dev fabrikasında üretimi durdurması akıllara grubun gayrimenkul yatırımlarını getirdi. Şirketten fabrikanın bulunduğu alan ile ilgili değerlendirmelerin devam ettiği ifade edildi ancak gözler grup bünyesindeki AND Gayrimenkul’e çevrildi. AND, daha önce Anadolu Motor’un Kartal’daki 45 bin metrekarelik eski fabrika arazisi üzerinde proje gerçekleştirmişti. Merter’deki arazinin de ya grup şirketiyle ya da farklı bir şekilde gayrimenkul alanında değerlendirilmesi bekleniyor. Anadolu Holding’in patronu Tuncay Özilhan, 2012’de “Merter’deki arazi şu an gündemde değil, fakat birkaç yıl sonra orayı da değerlendirmek üzere çalışmalar yapmak istiyoruz” diyerek proje için yeşil ışık yakmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bira-fabrikasi-yerine-konut-projesi-gelecek_158081.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!