Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İstanbul'da İşe Bisikletle...

Bisikletsiz Başkent Sorusu Meclis Başkanı'nı Terletti

TBMM’nin 90. yılını kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen bisiklet yarışı startı öncesinde, bir kadın bisikletçinin TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e, "Burası Başkent, burada bile bisiklet yolu yok. Kendimizi nasıl geliştirelim" diye seslenmesi soğuk duş etkisi yarattı.

Hürriyet Gazetesi
Bisikletsiz Başkent Sorusu Meclis Başkanı'nı Terletti

TBMM’nin 90. yılını kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen bisiklet yarışı startı öncesinde, bir kadın bisikletçinin TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e, "Burası Başkent, burada bile bisiklet yolu yok. Kendimizi nasıl geliştirelim" diye seslenmesi soğuk duş etkisi yarattı. Bir an bocalayan TBMM Başkanı Şahin verecek cevap bulamayınca, "Gençlik ve Spor Genel Müdürü’ne söyleyin" diyerek topu üzerinden attı.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Şeref Kapısında yarışın başlamasından hemen önce yaptığı konuşmada, her türlü sporun sadece bireylerin değil, kurumların da gündeminde olması gerektiğini belirterek, TBMM’nin spor etkinlikleri yoluyla da 90. yılı kutlamayı düşündüğünü söyledi. Şahin, önceki başkan Köksal Toptan döneminde spor etkinlikleriyle ilgili alınan kararın uygulanacağını kaydetti.

Kendisinin de yarışmayı arzu ettiğini, ancak yarışacak durumda olmadığını belirten Şahin, sabah yürüyüş yaptığını belirtti. Şahin, "Sabahleyin baktım, bisikletle yarışacak performans görmedim kendimde" dedi. Lise yıllarında Türkiye’de bisiklet yarışları düzenlendiğini ve TRT’nin yarışları naklen verdiğini belirten Şahin, sarı mayoyu çoğunlukla o yılların ünlü sporcuları Rıfat Çalışkan ve Erol Küçükbakırcı’nın giydiğini anlattı. Şahin, "Rıfat Çalışkan ve Erol Küçükbakırcı gibi sarı mayoyu giyecek sporculara ihtiyacımız var" diye konuştu.

TBMM’nin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde 15’e yakın branşta önemli spor etkinliği düzenleneceğini kaydeden Şahin, "Bundan sonra TBMM ve spor sık sık Türkiye’nin gündemine gelecektir. Birçok yarışmada sizlerle birlikte olacağız" dedi. Konuşmasının ardından sporcularla ve gazetecilerle şakalaşmayı ihmal etmeyen TBMM Başkanı, bir kadın sporcunun sözleri üzerine kısa süreli bir şok yaşadı.

Bisiklet sporunun geliştirilmesinden bahseden Şahin’e bir kadın bisikletçi, "Burası Başkent, burada bile bisiklet yolu yok. Kendimizi nasıl geliştirelim" diye seslendi. Kısa süre sessiz kalan ve ne cevap vereceği konusunda tereddüt yaşadığı gözlenen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, çareyi "Gençlik ve Spor Genel Müdürü’ne söyleyin" diyerek topu üzerinden atmakta buldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bisikletsiz-baskent-sorusu-meclis-baskanini-terletti_72995.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!