Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Biz 30 Yıldır Sürdürülebilir Ürünler Yapıyoruz"

Fibrosan Genel Müdürü Erdem Yücel, sürdürülebilirlik kavramının Türkiye’de son on yılda dillendirilmeye başlandığını belirterek, “Bunun için geç değil ama daha fazla çaba sarf etmeliyiz. Fibrosan olarak 34. yılımız ve şeffaf çatı levhaları üretiyoruz. Biz sürdürülebilirliği zaten 30 yıldır yapıyoruz” dedi.

yapı.com.tr

Bu yıl 38’incisi düzenlenen Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık’a bilgi veren Yücel, bir binanın çatıdan ve cepheden aydınlatılması gerektiğini ifade ederek, “Tek başımıza firma olarak Türkiye’ye bu anlayışı getirmemiz mümkün değil. Binaların aydınlatılması konusunda daha yoğun bilinç oluşmalı” diye belirtti.

Türkiye’nin 300 gün ile Avrupa’nın en fazla gün ışığı alan bölgesi olduğuna vurgu yapan Yücel, şunları söyledi: “Bunu kullanmakta zorluk çekiyoruz. Avrupa’da bir çatının minimum yüzde 10’luk kısmı aydınlatma almalı. İngiltere’de bu oran yüzde 15-20’ye çıkar. Ülkemizde ise hala kapalı mekanlarda enerji kullanıyoruz. Bugün artık enerjinin ne denli önemli olduğunu herkes öğrendi. Fibrosan’ın amacı enerjiyi daha az tüketebilmektir. Bu çevreci binaların en başlı öğesidir. Artık binalarda mantolama başladı ve belediye kontrolünde ilerliyor. Aynı şey bizim malzememiz için de geçerli olmalı. Yapılarda belli bir oranda ışık geçirgenli sistemler zorunlu tutulmalı.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/biz-30-yildir-surdurulebilir-urunler-yapiyoruz_137740.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!