Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Irak Aydınlığa Çıktı

Bizim Kazaklar Mutlu

Kazakistan'ı yeniden inşa etmek amacıyla el ele verip ortak şirket kuran işadamları Selçuk Yaşar, Salih Esen, Levent Ürkmez, İskender Mesudiyeli, F

Yeni Asır
Bizim Kazaklar Mutlu

b>Kazakistan'ı yeniden inşa etmek amacıyla el ele verip ortak şirket kuran işadamları Selçuk Yaşar, Salih Esen, Levent Ürkmez, İskender Mesudiyeli, Fatih Kazancı, Erdem Yücel, Tuncer Sigalı, Serdar İlter, Mustafa Cem ve Mustafa Sakar İzmir'in yüzünü güldürdü. Eylül 2003'te Kazaklarla ortaklaşa İZÇİM'i kuran ve geçtiğimiz ay Syhmkent'te (Çimkent) yapı market açan İzmirli 10 işadamı, 2.5 milyon dolar olan ihracat hedeflerini de ikiye katladı.

Hedef 5 milyon $
İZÇİM Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Tuncer Sigalı, 2004'teki ihracat hedeflerini 5 milyon dolara çıkardıklarını söyledi.
Kazak işadamlarının bayilik almak için sıraya girdiğini belirten Sigalı, Syhkent'te bu yıl içinde yapılacak 15 devlet ihalesinde de en şanslı grubun kendileri olduğunu kaydetti.
Symkent'te 1000 metrekarelik alana inşa ettikleri yapı marketin geçtiğimiz ay sonunda hizmete girdiğini dile getiren Tuncer Sigalı, "Sırada, valiliğin tahsis ettiği 50 bin metrekarelik alan üzerine ofis binaları ve 15-20 odalı bir otel var" dedi.
İlk etapta 300 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini bildiren Sigalı, boyadan plastik boruya, seramikten akaryakıt pompasına kadar her ürünün Kazakistan'da satışını yaptıklarını söyledi.

Katlandı
İZÇİM ortaklarından ve BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez de, Kazakistan projesinin hedeflerinin çok üzerinde bir hızla büyüdüğünü belirtti.
Daha önce 2004 için kendilerine 2.5 milyon dolar ihracat hedefi koyduklarına dikkat çeken Ürkmez, "Yapı market faaliyete geçtikten sonra umduğumuzun da ötesinde bir talep geldi. Bu nedenle hedefimizi 5 milyon dolara çıkardık. Ancak 2004'teki devlet ihalelerini de göz önüne aldığımızda bu rakamın daha da artmasını bekliyoruz" diye konuştu.

KİMLER ORTAK?

DYO Boya Sanayi
BTM A.Ş.
Cemdağ Aydınlatma
Esen Plastik
Petposan
Graniser Seramik
İlter İnşaat
MBB Makro Dış Ticaret
Fibrosan
ETM Makine
6 Kazak firması

KİM NE SATIYOR ?
FİRMA ÜRÜN


BTM A.Ş. / Çatı, izolasyon
İlter İnşaat / İnşaat tesisatı
Graniser / Seramik
Esen / PVC kapı
MBB Makro / Dış inşaat malzemeleri
DYO A.Ş. / Boya
Cemdağ / Armatür, projektör
Petposan / Akaryakıt pompası
Fibrosan / Polyester çatı malzemesi
ETM / Profil işleme makinesi

http://www.yapi.com.tr/haberler/bizim-kazaklar-mutlu_8519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!