Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bodrum’da Yol Tartışması

Muğla'nın Bodrum ilçesinin tatil noktalarından Turgutreis'teki sahil yolunun inşa edilen siteye plaj olarak tahsis edileceği iddiası ortalığı karıştırdı.

yapi.com.tr
Bodrum’da Yol Tartışması

Muğla'nın Bodrum ilçesi tatil beldelerinden Turgutreis’te çok uzun yıllardır kullanılan sahil yolunun kapatılıp yeni bir yol açılmak istenmesi tartışmalara neden oldu. Mevcut sahil yolunun, inşaatı devam eden Mavi Arya Projesi'ne plaj olarak tahsil edilmek istendiğini, yeni açılacak yolun da sitelerinin içinden geçirileceğini söyleyen, Bodrum Belediyesi'ne itiraz etti.

Habertürk’ten Esra Boğazlıyan’ın haberine göre; Nağme Sitesi sakinleri itirazlarını şöyle anlattılar: "Sitemizin altında inşaatı devam etmekte olan Mavi Arya projesi tarafından belki de yüz yıllardır kullanılan sahil yolu kapatılıp o yol kendi sitelerine plaj olarak tahsis edilmek isteniyor ve Turgutreis'i Akyarlar'a Bodrum'a, çevredeki köylere, onlarca otel ve sitelere bağlayan yol sitemizin içinden geçirilmek isteniyor. Geçtiğimiz hafta belediye, çitlerimizi yıkmak ve yol açmak için hamle yaptı, yönetimimiz ve bir avuç site sakini tarafından bu girişim şimdilik engellendi. Bu projeye karşı direniyoruz. Çünkü haksız ve adaletsiz bir durumla karşı karşıyayız."

Bodrum Belediyesi ise site sakinlerinin eleştirilerini şöyle yanıtladı: "Bahse konu imar yolu, Nağme Sitesi tarafından terk edilmiş fakat işgal edilmiş ve kapalı bir yol olup; MUSKİ tarafından 26/12/2020 tarih 26697 sayılı ekleri ile kanalizasyon kazısı kapsamında Bodrum Belediyesi tarafında açılması istenmesine müteakip gerekli yol açma çalışmaları MUSKİ ve müşavir firma talebi üzerine yapılmıştır."

Bodrum Belediyesi yetkilileri, Nağme Sitesi sakinlerinin mağdur edilmemesi için ilgili kurumlar arasında görüşmelerin devam ettiğini de söyledi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrumda-yol-tartismasi_184263.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!