Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodur, Dokuzluk Depreme Dayanan Seramik Ev Yaptı

Çanakkale Seramik Fabrikaları dünyada ilk kez ‘‘Depreme Dayanıklı Seramik Ev’’ üretti. Kale Grubu Şirketleri'nin kuruluşunun 46'ıncı yıldönü

Hürriyet
Bodur, Dokuzluk Depreme Dayanan Seramik Ev Yaptı

b>Çanakkale Seramik Fabrikaları dünyada ilk kez ‘‘Depreme Dayanıklı Seramik Ev’’ üretti.

Kale Grubu Şirketleri'nin kuruluşunun 46'ıncı yıldönümü nedeniyle, Çan'da düzenlenen geleneksel Seramik Bayramı törenlerinde Depreme Dayanıklı Seramik Ev kamuoyuna tanıtıldı ve dayanıklılık testi yapıldı.

Kale Grubu kurucusu işadamı İbrahim Bodur, ‘‘Kalefrex Seramik adını verdiğimiz, bir metre eninde, 3 metre boyunda, 3 milimetre kalınlığındaki ‘Sinterflex Seramik' mamullerini Kaleseramik-Kalebodur işbirliği ile dünyada ilk kez biz burada ürettik. Bu proje konut yapımında önemli bir yeniliktir. Bu seramikten yapılacak evler, 9 şiddetindeki depreme dayanabilmektedir’’ dedi. Bodur, deprem ülkesi Türkiye’de depreme dayanıklı konut ve altyapı tekniklerinin geliştirilmesinin son derece önemli olduğunu bu yönde sanayiciler olarak üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğini kaydetti.

İbrahim Bodur, Türk sanayicisinin öncelikli beklentisinin güven ve istikrar ortamı olduğunu, istikrar sağlanması halinde Türkiye'nin borçlarını ödeyebilecek kaynak ve potansiyele sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘‘Ülke yönetimine talip olup, işbaşına gelen hükümet, bu imkanı çok iyi değerlendirmek, yılların getirdiği sorunların üzerine kararlılıkla koşarak gitmek zorundadır. Hükümetin 7 aylık icraatında bazı yanlışlıklar olmasına rağmen, bunların her yeni hükümette olabileceğini düşünüyor, niyet, gayret ve sorunları ele almada samimi olduklarını inanıyorum.’’

Türkiye'nin ve hükümetlerin en önemli sorununun yıllardır birikip gelen iç ve dış borç yükü ile yüksek faiz ve enflasyon olduğunu belirten Bodur, ‘‘Türkiye, uzun süredir var gücüyle borç ödemek için iç ve dış kaynak bulma mücadelesine kilitlenmiştir. Borcu borç alarak ödemek ve bu şekilde devam etmek problemi çözmüyor. Türkiye bu borçları ödeyebilecek kaynak, imkan ve potansiyele sahiptir’’ dedi.

Çan'daki törenlere, 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Başkanı Bülent Arınç, çok sayıda Bakan ve işadamı katıldı. Törenlerde, fabrikalarda 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45 yılını doldurmuş personele taktir belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodur-dokuzluk-depreme-dayanan-seramik-ev-yapti_5159.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!