Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Boğaziçili Öğrenciler URTİM İskeleleriyle Pratik Yaptı

URTİM, Boğaziçi Üniversitesi’nde kariyer günleri ve De&Co yarışması kapsamında hem kariyer odaklı firma sunumları yaptı hem de güvenli kalıp ve iskele kurma workshop çalışmaları gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Boğaziçili Öğrenciler URTİM İskeleleriyle Pratik Yaptı

Bu yıl Boğaziçi Üniversite’sinde 12. kez düzenlenen De&Co yarışmasında 16 farklı üniversitenin takımları yarıştı. Bir eğitmen ve 5 öğrencinin yer aldığı takımlar kıyasıya mücadele etti. Yarışma kapsamında uluslararası birçok dev projeye imza atan, kalıp ve iskele üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan URTİM, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) üyelerinden oluşan 8 kişilik 2 takım ile güvenli kalıp ve iskele kurma çalışması gerçekleştirdi.Bu kapsamda toplam 12 takım yaklaşık 60 öğrenci URTİM etkinliğinde yarışma şansı yakaladı.

URTİM olarak üniversite ve meslek liseleriyle sürekli işbirliği içinde olduklarını belirten URTİM Genel Müdürü Serdar Urfalılar, "Boğaziçi Üniversitesi'nin Kariyer Günleri’ne katıldık. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde De&Co (Design&Construct) yarışmasının platin sponsoru olduk. Hem kariyer odaklı sunumlar yaptık hem de güvenli kalıp ve iskele kurma workshop çalışmaları gerçekleştirdik. Öğrencilere, okulda edindikleri teknik bilgileri pratikte uygulamalarına destek olmak bizim için çok önemli" diye konuştu.

Kariyer bilinci oluşturmak istiyor
Gençlerde kariyer bilincini oluşturmak istediklerine dikkat çeken Urfalılar, gençlerin gelecek rotalarını çizmelerine destek vermek istediklerini belirtti. Sponsor oldukları Çelik Köprü Yarışması ile öğrencilere, okulda edindikleri teknik bilgileri pratikte de sağlama imkanı verdiklerini belirten Urfalılar, "Öğrencilere güzel bir deneyim yaşatmak, mezun olmadan daha donanımlı hale gelmelerini amaçlıyoruz. Mezun olmadan deneyimleyecekleri çalışmalar, onlara fikir verecek ve katkı sağlayacak. Çalışma hayatımızdaki deneyimlerimizi de paylaşarak öğrencilerimize yol göstermeye çalışıyoruz” dedi.

Dev projelerde imzası var
URTİM', uluslararası birçok projede yer aldı. Şirketin; Dia Holding ve IC İnşaat'ın ortak projesi Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Tekfen İnşaat'ın Tüpraş Rafineri Projesi, Gürsoy Grup’un Çamlıca Camii, Avesta İnşaat'ın Hazar Adası Projesi, Giresun Stadyumu ve Tekfen, Gemsan, Günkon, IOT Vito ve İlk İnşaat'ın farklı fazlarını gerçekleştirdikleri Star Rafinerisi, Rönesans İnşaat'ın Yamal LNG Tesisleri Projesi gibi projelerde imzası var.

Design and Construct 2018’de ödül alan ilk üç takım:
1. Karadeniz Teknik Üniversitesi-Tortuga
2. Yıldız Teknik Üniversitesi-Lotus
3. Bayburt Üniversitesi-Özgür Yunuslar

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazicili-ogrenciler-urtim-iskeleleriyle-pratik-yapti_165215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!