Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

URTİM Bölgenin En Büyük Fuarı’nda Boy Gösterdi

Bu sene 41’incisi düzenlenen bölgenin en büyük Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’na katılan kalıp ve iskele üretimi şirketlerinden URTİM, Türkiye’de ilk defa üretilen yürüyen çatı sistemi SCAFSET’i tanıttı.

yapi.com.tr
URTİM Bölgenin En Büyük Fuarı’nda Boy Gösterdi

38 yıldır yurt içinde ve yurt dışında havalimanı, stadyum, rafineri, köprü, konut vb. birçok inşaat projesinde yer alan URTİM, bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda yer aldı. Fuar süresince standında çeşitli sunumlar ve ürün tanıtımları gerçekleştirdi.

Fuarın ilk günü Yapı Fuarı Seminerleri düzenleyen URTİM, ‘İnşaatlarda işçilik maliyetinin azaltılması’ konusunu masaya yatırdı. Fuar boyunca URTİM, yeni ürünleri SCAFSET ve GRIDSET’i tanıtırken maliyet ve zaman avantajı sağlayan PROPEXFLEXSET ve EKOSET ürünleri hakkında ziyaretçileriyle detaylı bilgiler paylaştı. Aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası Vakfı Zincirlikuyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri URTİM fuarını ziyaret ederek kalıp ve iskele sistemleri hakkında detaylı bilgi edindi.

Birçok projeye imza atan URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “80 binin üzerinde ziyaretçinin katılmasını beklenen 41. Yapı fuarı sektörümüz için büyük önem taşıyor. Her sene üzerine koyarak büyüyen bir fuar ve bizim açımızdan her yıl çok verimli geçiyor, katılım her geçen sene artıyor. Hem yurt içinden, hem de yurt dışından, birlikte çalıştığımız müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. Bu da bölge ticaretine katkıda bulunuyor. Aynı zamanda potansiyel müşterilerimizi, üniversite öğrencilerini ağırlama ve ürünlerimizi yakından tanıtma imkanı bulduk” dedi.

SCAFSET yürüyen çatı sistemi hakkında bilgi veren Urfalılar, “Scafset yürüyen çatı sistemi, ilgili yapıyı 24 metre maksimum açıklığa ve 25 metre yüksekliğe kadar geçici olarak sert hava koşullarına karşı başarı ile koruyabilen, hızla kurulup sökülebilen güvenli ve ekonomik çatı sistemi. Kolay montaj imkanı sağlayan hafif bağlantı parçaları sayesinde sistem gerektiğinde vinç ile gerekirse de vinç olmadan kurulabiliyor. Kurulumu kolay olan alev geciktirici branda çatıyı örterken iskeleyi ve giriş merdivenlerini de hava şartlarına karşı koruyor. Bir diğer yeni ürünümüz ise esnek ve ayarlanabilir kalıp sistemi GRIDSET” dedi.

URTİM olarak aralarında Ekvator Ginesi, Gana, Kenya, Etiyopya ve Kanada’nın da bulunduğu 54 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Serdar Urfalılar, "Bu yıl hedefimizi ABD pazarı olarak belirledik. Girilmesi çok zor ama sürdürülebilir bir başarı getirebilecek bir pazar. ABD'yi, hem inşaat, hem rafineri hem de enerji santralleri konusunda çok büyük potansiyel olarak görüyoruz. Üretimimizin yüzde 70’ini ihraç ediyoruz. Geliştirdiğimiz sistemler ile inşaatlarda zaman ve maliyet avantajı sağlıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/urtim-bolgenin-en-buyuk-fuarinda-boy-gosterdi_165666.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!