Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bolu Tünelinde Kazı Yeniden Başladı

Tamamlandığında Ankara-İstanbul arasındaki karayolu ulaşımını büyük ölçüde kısaltarak trafik kaza riskini asgari düzey indirecek Bolu dağı geçişinde k

NTV-MSNBC
Bolu Tünelinde Kazı Yeniden Başladı

amamlandığında Ankara-İstanbul arasındaki karayolu ulaşımını büyük ölçüde kısaltarak trafik kaza riskini asgari düzey indirecek Bolu dağı geçişinde kazı çalışmalarına yeniden başlandı.
Marmara bölgesinde meydanagelen deprem sonrası göçük altında kalarak inşaat çalışmaları bir süre durdurulan Bolu dağı geçişinde bugün itibariyle fiziki gerçekleşme oranının yüzde 68 düzeyinde bulunuyor. Bolu dağı tüneline gerekli ödeneğin atırılması halinde tünelin 2004 yılında tamamlanması öngörülüyor.

Edinilen bilgiye göre, Aralık 2002 sonu itibariyle tünelin İstanbul-Ankara yönünde solda kalan 2 bin 954 metrelik uzunluğundaki tünelin bin 990 metresi, sağındaki 2 bin 788 metre uzunluğundaki tünelin ise bin 934 metresi kazıldı ve kazılan bu bölüm için 183 milyon 300 bin dolar tutarında bir harcama yapıldı.
Viyadük ve köprü yapımı ile entegreli olarak sürdürülen Bolu dağı geçişi proje kapsamında yeralan 4 adet viyadük için de bugüne kadar 165.8 milyon dolarlık bir harcama gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolu-tunelinde-kazi-yeniden-basladi_3568.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!