Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bornova’da Metruk Binalar Yıkılıyor

Bornova Belediyesi, kamulaştırılan ve İzmir depremi sonrası riski artan metruk binaları yıkıyor.

yapi.com.tr
Bornova’da Metruk Binalar Yıkılıyor

Bornova Belediyesi, kamulaştırma işlemi tamamlanan ve 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depremi sonrası riski artan metruk binaları yıkıyor.

Ergene Mahallesi 555 ve 523 sokaklar arasında kalan 1200 metrekarelik alanda bulunan 8 binanın yıkım çalışmalarına başlandı.

BirGün'de yer alan habere göre; yıkım alanını gezen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, çevrede bulunan esnafları da ziyaret ederek yıkılan binalar yerine istedikleri yeşil alan taleplerini en kısa sürede değerlendireceklerini söyledi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından risk içeren 8 bina iş makineleri kullanarak yıkıldı. Yıkımlar sırasında Bornova Belediyesi’nin yeni aldığı ekskavatör adı verilen iş makinesi kullanıldı. Yıkımlar sırasında ortaya çıkan tozdan yurttaşların rahatsız olmaması için ise sürekli tazyikli su sıkıldı. Bölgede çevre halkının da şikayetçi olduğu ve risk yaratan binalar için önce mal sahiplerine ve yasal temsilcilerine tebligat yapıldı. Tanınan yasal sürenin dolmasının ardından ise yıkılmaya başlandı.

Yıkım alanını dolaşan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ 523 ve 555 sokak arasında kalan 1200 metrekarelik alan için yurttaşların isteklerini sordu. Bu sokaklarda ikamet eden ve çevrede esnaflık yapan yurttaşların yeşil alan talebini değerlendiren İduğ, talepler doğultusunda alanı düzenleyerek en kısa zamanda hizmete açacaklarını belirtti. İlçede imar planlara uyumlu bir şekilde yeni yollar ve yeşil alanlar ortaya çıkarmak için çalıştıklarını da belirten Mustafa İduğ, “İmar planlarında göre kamulaştırma çalışmaları yaparak bu alanları vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getiriyor, Bornova'mıza kazandırıyoruz.” dedi.

Bornova Belediyesi’nin yaptığı kamulaştırma çalışmaları sayesinde çevredeki sokakların genişlemesi sağlanacak. Ayrıca yıkımın tamamlanmasının ardından da alanın yeşil alan olarak düzenlenmesine yönelik çalışmalar başlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bornovada-metruk-binalar-yikiliyor_183053.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!