Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Borusan, BDT Ülkeleri Arasındaki İlk Komponent Yenileme Merkezi'ni Kazakistan'da Kurdu

Bağımsız Devletler Topluluğu'nun (BDT) ilk komponent yenileme merkezini, Borusan Kazakistan'ın Karaganda şehrinde kurdu.

yapi.com.tr / AA
Borusan, BDT Ülkeleri Arasındaki İlk Komponent Yenileme Merkezi'ni Kazakistan'da Kurdu

Bağımsız Devletler Topluluğu'nun (BDT) ilk komponent yenileme merkezini, Borusan Kazakistan'ın Karaganda şehrinde kurdu.

Kazakistan'ın Karaganda şehrinde kurulan BDT ülkelerindeki ilk komponent yenileme merkezinin açılışnına Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Borusan Holding CEO'su Agah Ugur ve Caterpillar (CAT) Başkan Yardımcısı Chris Curfman katıldı.

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık açılış töreninde yaptığı konuşmada komponent yenileme merkezinin BDT ülkeleri içinde bir ilk olduğunu belirterek, ''Bölgenin ilk yenileme merkezini kuran Borusan Makina bölgesel oyuncu olma yolunda önemli bir adım atmıştır'' dedi.

En ileri teknolojileri Kazakistan'ın hizmetine sunduklarını, yapılan yatırımla bölge ekonomisine ve istihdama önemli bir destek sağlamayı istediklerini söyleyen Kocabıyık, ''Borusan uluslararası faaliyetlerini güçlendirmeye ve bunun için yatırım yapmaya devam edecektir'' diye konuştu.

Borusan Holding CEO'su Agah Uğur ise bölgede petrol, gaz, maden ve inşaat sektöründe artan iş hacmine dikkati çekerek, ''Yeni tesisimizde iş makinalarının yenileme zamanı gelmiş komponentleri değiştirmeye gerek kalmadan yenilenecek. İş makinalarının verimli ve sürdürülebilir, bir şekilde çalışmasını sağlayarak müşterilerimize önemli ölçüde maliyet avantajı sağlayacağız'' dedi.

Uğur, Borusan Makina'nın bölgede yenilikçi ve ihtiyaçlara cevap veren ürün ve hizmetler sunarak büyümesini sürdüreceğini kaydetti.

Caterpillar'ın iş makinalarının parçalarını yenilenecek şekilde ürettiği, yenileme çalışmalarıyla müşterilerin en uygun komponent ömrünü ve güvenilirliğini elde etmelerinin amaçlandığı, açılan yenileme merkeziyle Caterpillar komponentlerinin tamir ve bakım hizmetlerinin yapılacağı ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-bdt-ulkeleri-arasindaki-ilk-komponent-yenileme-merkezini-kazakistanda-kurdu_87582.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!