Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Türkiye Ar-Ge Üssümüz

Bosch 2011 Yılına İyi Bir Başlangıç Yaptı

Bosch Yönetim Kurulu Başkanı Franz Fehrenbach, “Şu anda Japonya’daki felaketin net etkilerinin ne olacağını hiç kimse söyleyemez. Yine de ilk kez 2011 yılında satışlarımızın 50 milyar Euro’yu geçeceğine olan inancımız sürmektedir” dedi. Teknoloji ve hizmet sağlayıcısı olan Bosch’un toplam satışları 2011 yılının ilk üç ayında yaklaşık yüzde 15

yapi.com.tr
Bosch 2011 Yılına İyi Bir Başlangıç Yaptı

Bosch Grubu, 2011 mali yılına iyi bir başlangıç yaptı. Stuttgart’ta gerçekleştirilen yıllık basın toplantısında, Bosch’un vergi öncesi karını yüzde 7 ila 8 aralığında devamlılığını amaçladıklarını söyleyen Bosch Yönetim Kurulu Başkanı Franz Fehrenbach, “Şu anda Japonya’daki felaketin net etkilerinin ne olacağını hiç kimse söyleyemez. Yine de ilk kez 2011 yılında satışlarımızın 50 milyar Euro’yu geçeceğine olan inancımız sürmektedir” dedi. Teknoloji ve hizmet sağlayıcısı olan Bosch’un toplam satışları 2011 yılının ilk üç ayında yaklaşık yüzde 15 artış gösterdi.

Bosch sahip olduğu  tüm iş kollarında satışlarını önemli ölçüde artırdı. Bu olumlu gelişmeler istihdam düzeyine de yansıdı. 2011 yılı sonuna kadar Bosch’un istihdam sayısının dünya çapında 15 bin kişilik bir artışla yaklaşık 300 bin kişiye ulaşması bekleniyor. Bu ilave istihdamın yarısından fazlası Asya Pasifik’te, bunun da 5.900’ü Çin’de gerçekleşecek. Bosch Doğu Avrupa ve Türkiye’de de 3.800, Kuzey Amerika’da 1000 ve Güney Amerika’da 800 kişiyi ilave olarak istihdam etmeyi planlıyor. Yine bu yıl içinde Bosch Almanya’da da 900 yeni personel istihdam edilecek.

Kriz öncesine hızla geri dönüş

2010 yılında küresel ekonomi aslında beklenenden çok daha iyisini başardı. Bosch’un geçen yıl satışları yüzde 24 oranında artarak 47,3 milyar Euro’ya ulaştı. Diğer bir deyişle, 2007 yılında kriz öncesi seviyesini yaklaşık bir milyar Euro aşarken, vergi öncesi kar, bir önceki yılın 1.2 milyar Euro’luk zararına kıyasla, raporlama yılında 3.5 milyar Euro’ya ulaştı.

Tüm iş kollarında büyüme stratejisi

Fehrenbach, şirketin uzun vadeli yöneliminin doğru olduğunun kanıtlandığını ifade ederken, “Çeşitliliğe odaklanan, daha fazla uluslararası yaygınlığa sahip ve sürdürülebilir yenilikçiliği düstur edinmiş stratejimiz değişmeden devam edecektir. Bu bizim dinamik büyümemizin temelini oluşturmaktadır” dedi.

Sanayi teknolojilerinde yüksek büyüme

Yılın ikinci yarısında başlamış olan iyileşmeye rağmen sanayi teknolojileri iş kolu en yüksek büyümeyi elde etti. Satışları yüzde 30 artarak, 6.7 milyar Euro'ya ulaştı. Aleo Solar AG’nin bünyeye dahil edilmesinin olumlu etkileri burada önemli bir rol oynadı. Bu etkiler hariç tutulduğunda, Sanayi Teknolojileri işkolundaki büyüme yüzde 20 oranında. Bütün olarak değerlendirildiğinde, Sanayi Teknolojileri iş kolu 2010 yılı için, bir önceki yıl yaşanan ciddi miktardaki zararın ardından 90 milyon Euro vergi öncesi karlılık açıkladı.

Bosch, fotovoltaik pazarın küresel hacminin 2015 yılına kadar iki katına çıkmasını bekliyor. “Maliyetlere ilişkin daha fazla ilerleme kaydetmek için ölçek ekonomilerine ihtiyacımız var” şeklinde görüş belirten Fehrenbach, “Temmuz 2011’de Arnstadt-Almanya’da açacağımız yeni üretim tesisimiz önemli bir adımdır. Bir sonraki tesis yeri muhtemelen Asya’da olacaktır”dedi. 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/bosch-2011-yilina-iyi-bir-baslangic-yapti_86976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!