Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bosch, BSH’daki Siemens Hisselerinin Tamamını Aldı

Şirket bundan böyle BSH Hausgeräte GmbH adını kullanacak. BSH, Bosch Grubu’nun içinde büyük ölçüde bağımsız bir operasyon olarak yönetilecek. Ağa bağlı bina ve cihazlar alanında faaliyetler genişletilecek.

yapi.com.tr
Bosch, BSH’daki Siemens Hisselerinin Tamamını Aldı

5 Ocak 2015 tarihinde antitröst makamlarının onayının ardından Bosch Grubu, Siemens’in BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH’deki yüzde 50 hissesinin satın alım işlemlerini tamamladı. Böylece, bugüne kadar yarı yarıya Bosch-Siemens ortak girişimi olan şirket, artık tamamen Bosch’a ait bir iştirak olarak yönetilecek. Yaklaşık 50 bin çalışanı bulunan ev aletleri üreticisi BSH, 2013 yılında yaklaşık 10,5 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdi. Şirket, ticari sicile kaydın ardından BSH Hausgeräte GmbH adını alacak.

BSH’ın tamamının alınması, Bosch’un ağa bağlı bina ve cihazlar alanındaki faaliyetlerinin genişletilmesinde önemli bir rol oynayacak. Akıllı ev konseptleri kapsamında, ev aletleri gelecekte kullanımı daha kolay ve daha enerji verimli hale gelirken daha da kullanıcı dostu olacak. Örneğin BSH’ın geliştirdiği 'Home Connect' uygulaması kullanıcıların, bir wifi bağlantısı kullanarak ağa bağlı cihazlara akıllı telefon veya tablet PC’leri üzerinden kumanda etmesine imkân veriyor. BSH’ın hâlihazırda piyasaya sürdüğü Home Connect özellikli ilk cihazları olan fırın ve bulaşık makinelerini yenileri izleyecek.

Bundan sonra da BSH’ta dümenin başında olmaya devam edecek olan Dr. Karsten Ottenberg, satın almanın tamamlamasıyla ilgili olarak “Stratejik hedefimiz ağa bağlı bir dünya için çözümler üretmek” dedi. Şirketin, Bosch Grubu’nun içinde büyük ölçüde bağımsız bir operasyon olarak yönetileceğini de söyleyen Ottenberg,  “Bosch, stratejimizi tamamen destekleyen ana şirket olmaya devam edecek” şeklinde konuştu. Dünyanın önde gelen ev aletleri şirketlerinden biri olarak BSH, küresel pazardaki konumunu daha da genişleterek başta Avrupa dışında olmak üzere daha fazla pazar payı kazanmayı hedefliyor. Satışlarını 2025 yılına kadar iki katına çıkartmayı planlayan BSH; bunu başarmak için, AR-GE ve BSH markalarına yapılan yatırımları arttıracak.

Bosch, BSH’ın tüm hisselerini satın alarak otomotiv dışı iş kolunu genişletmiş oluyor. Tüketim malları iş kolunu artık tamamen konsolide eden Bosch’un satışlarının neredeyse dörtte biri bundan böyle bu iş kolundan gelecek. Bosch’un otomotiv dışı satışlarının payı da bu şekilde yüzde 40’ın üzerinde olacak. Böylece Bosch, satışlarının neredeyse yarısını otomotiv dışı iş kolundan elde etme hedefine doğru çok ciddi bir adım daha atmış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bosch-bshdaki-siemens-hisselerinin-tamamini-aldi_127620.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!