Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Türkiye Ar-Ge Üssümüz

Bosch, Doğa Dostu Teknolojileriyle 5 Haziran Çevre Günü’nü Kutluyor

Bosch, 5 Haziran Çevre Günü kutlamaları kapsamında herkesi, çevreci ürünler kullanmaya davet ediyor. Bosch’un sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknoloji ve ürünleri, yüzde 95 geri dönüşümlü malzeme kullanılarak üretiliyor, 15 yıl önceye kıyasla elektrik tüketiminde yüzde 73, su tüketiminde yüzde 58’e varan tasarruf

yapi.com.tr
Bosch, Doğa Dostu Teknolojileriyle 5 Haziran Çevre Günü’nü Kutluyor

Bosch, 5 Haziran Çevre Günü kutlamaları kapsamında herkesi, çevreci ürünler kullanmaya davet ediyor. Bosch’un sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknoloji ve ürünleri, yüzde 95 geri dönüşümlü malzeme kullanılarak üretiliyor, 15 yıl önceye kıyasla elektrik tüketiminde yüzde 73, su tüketiminde yüzde 58’e varan tasarruf sağlıyor. Bosch, ürünlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumda çevre duyarlılığının artırılmasına büyük katkı sağlıyor.

Bosch, insanlara ve doğaya karşı saygılı ürünler üretme anlayışını 'Doğa Dostu Teknoloji' yaklaşımıyla bir adım daha ileriye taşıyor. Su ve enerji tasarruflu Bosch bulaşık ve çamaşır makineleri, çevreyi korurken, uzun ömürlü oluşlarıyla da kullanıcıların ev ekonomisine önemli miktarda katkıda bulunuyor. Tüm eylemlerinde doğa, toplum ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarının bilinciyle hareket eden Bosch, insan sağlığına ve güvenliğine saygıyı, doğal kaynakları ekonomik kullanmayı, daha doğal ve temiz bir çevrede çalışmayı, iş politikasının temel prensibi olarak görüyor. Bugün Bosch’un patent kayıtlarının yüzde 40’ı, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasını hedefleyen teknolojilerden oluşuyor. Bosch, doğal kaynakları daha verimli kullanabilmek için bütün ürünlerini, yüzde 95 geri dönüşümlü malzemeden üretiyor.
 
Bosch, sürdürülebilir teknolojiler ile geleceği şekillendiriyor

Bosch’un sürdürülebilir, verimli, estetik, ekonomik ve kullanışlı ev aletleri üretirken izlediği yolun temelini teknoloji oluşturuyor. Çevre dostu üretim yöntemlerinden enerji verimliliğine sahip teknoloji araştırmalarına kadar tüm birimlerde işlere daima sürdürülebilir teknolojiler yön veriyor. Bosch, tüm eylemlerinde, doğa, toplum ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarının bilinciyle hareket ediyor. Bu sebeple 1886’dan beri insan sağlığına ve güvenliğine saygıyı, doğal kaynakları ekonomik kullanmayı, daha doğal ve temiz bir çevrede çalışmayı iş politikasının temel prensibi olarak görüyor.

Yılın 365 günü ve günde 24 saat çalışan soğutucunuz enerji tasarruflu mu?

Soğutucular, tüm elektrikli ev aletleri içinde kesintisiz kullanılan tek cihaz. Yılın 365 günü, günde 24 saat çalışırlar, üstelik yıllarca... İşte bu nedenle A enerji sınıfından daha tasarruflu bir soğutucu kullanmak, büyük bir enerji tasarrufu sağlamak anlamına geliyor. Bosch soğutucularda, HydroFresh teknolojisi sayesinde gıdaların doğru sıcaklık ve nem aralığında muhafaza edilmesi hijyenik bir biçimde gerçekleştiriliyor. Bu da Bosch’un üstün enerji tasarrufuna sahip soğutucularından elektrik tasarrufu yaparken üstün performans almaya devam etmeniz anlamına geliyor. Üstelik Bosch’un daha az enerjiyle daha çok verim sağlayan soğutucuları, azami derecede verimli enerji tüketimi sağlıyor. A++ enerji sınıfına sahip Bosch soğutucular, A enerji sınıfından çok daha tasarruflu.

Evde en çok elektriği, soğutucu- dondurucuların tükettiğini biliyor muydunuz?

Elektrik ve Su İdaresinden Sorumlu Alman Federal Birlik’in 2008 yılında yayınladığı rapora göre Almanya’da evlerdeki elektrik tüketiminin yaklaşık olarak yüzde 50’si elektrikli ev aletlerinden kaynaklanıyor. Elektrik tüketiminin ev içindeki dağılımı ise şöyle;

• Elektriğin yüzde 29’unu soğutucu-dondurucular
• Yüzde 19’unu yemek, ütü ve çamaşır kurutma
• Yüzde 17’sini suyun ısıtılması (çamaşır ve bulaşık makinesi de dahil)
• Yüzde 15’ini ısınma (kalorifer)
• Yüzde 12’sini TV, iletişim ve bilgisayar
• Yüzde 8’ini de aydınlatma tüketiyor.

Kişi başı günlük su tüketimi: 123 litre

Rapora göre suyun; yüzde 36’sı banyo, duş ve vücut bakımına, yüzde 27’si sifon çekmeye, yüzde 12’si çamaşır yıkamaya, yüzde 6’sı bulaşığa, yüzde 6’sı ev – araç temizliğine, yüzde 4’ü yeme içmeye ve yüzde 9’u da diğer işlere harcanıyor. Elektrik ve su tüketiminin ev içi dağılımını açıklayan bu verilerin de gösterdiği gibi tüketimi düşürmek için daha verimli ev aletleri kullanımı önem kazanıyor. 

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/bosch-doga-dostu-teknolojileriyle-5-haziran-cevre-gununu-kutluyor_87589.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!