Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bostik Çorlu Fabrikasına “Altın Tesis Ödülü”

Bostik’in sektöründe Türkiye’nin ileri teknolojisine sahip fabrikalarından biri olan Çorlu üretim tesisi, 10 yıldır “iş kazası” yaşanmaması nedeniyle “Altın Tesis Ödülü”nü almaya hak kazandı..

yapi.com.tr
Bostik Çorlu Fabrikasına “Altın Tesis Ödülü”

Endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarları küresel yapıştırıcı firması Bostik, çalışanlarının iş güvenliğine önem veriyor. Bu hassasiyetle hareket eden ve tüm üretim tesislerinde “To Go Home Safe” (Eve Güvenli Dön) sloganıyla hareket eden Bostik, bağlı bulunduğu Arkema’nın prensipleriyle de örtüşen iş güvenliği kurallarına bağlı çalışıyor.

Bostik Çorlu üretim tesisi de, Bostik şirketleri arasında önemli bir yerde bulunuyor. Burada üretilen yüksek nitelikli çimento esaslı toz ürünler, hizmet anlayışı ile bir araya getirilerek tüketiciye sunuluyor. 22 bin metrekare kapalı alanda yıllık 250 bin ton üretimi kapasitesiyle faaliyet gösteren tesis, on yıl ve 5 milyondan fazla çalışma saatini kapsayan “güvenli çalışma süresi” nedeniyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 21 çalışanı olan tesis, bu başarısıyla Bostik’in dünya çapındaki 65 üretim tesisi içinde ilk on arasında.

Türkiye’ye genelinde yaşanan talihsiz iş kazalarına karşın elde edilen bu başarı fabrikada düzenlenen bir tören ile takdir edildi. Bostik İnşaat ve Tüketici pazarlarından sorumlu Güney Avrupa, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Direktörü Philippe Thepot Çorlu tesislerine gelerek yöneticileri ve çalışanları gösterdikleri bu başarıdan dolayı kutladı. Arkema’nın iş güvenliği olan “Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Kalite Tüzüğü”nün harfiyen uygulandığını görmekten son derece memnun olduğunu belirten Philippe Thepot; “Çorlu tesisimizin yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyorum. Dünya genelindeki fabrikalarımızın her birinin risk durumu birbirinden faklı. Ancak, tüzüğümüzün maddelerinin harfiyen uygulanması iş güvenliğini ön plana taşıyor. Çorlu fabrikamız da bunu başardı. Buradaki çalışanlarda da farkındalığın çok yüksek olduğunu görebiliyorum. On yıldır hiçbir iş kazası meydana gelmedi ve umarım bundan sonra da gelmez” dedi.

“Altın Tesis Ödülü” Bostik İnşaat ve Tüketici pazarlarından sorumlu Güney Avrupa, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Direktörü Philippe Thepot tarafından Bostik Operasyon Müdürü Ergün Geçgin’e takdim edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bostik-corlu-fabrikasina-altin-tesis-odulu_173883.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!