Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BOTAŞ Borçlarını Tahsil Edemiyor

Mali kriz içinde bulunan ve bu nedenle yatırım projelerini hayata geçirmede sıkıntı çeken BOTAŞ’ın, kamudan 4.6 katrilyon liralık alacağı bulunuyor

Türkiyeb>Mali kriz içinde bulunan ve bu nedenle yatırım projelerini hayata geçirmede sıkıntı çeken BOTAŞ’ın, kamudan 4.6 katrilyon liralık alacağı bulunuyor.

BOTAŞ’ın alacaklılar listesinde Elekrik Üretim AŞ (EÜAŞ) 3 milyar dolarlık borcu ile ilk sırada yer alırken, Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (HEAŞ) ise 285 milyon dolar ile ikinci sırada bulunuyor. EGO da, 205 milyon dolar ile üçüncü sırada. TBMM KİT Komisyonu’nda, 1998-2001 yıllarına ait hesaplar görüşüldü ve kurumun hesapları ibra edilmeyen BOTAŞ, komisyona sunduğu raporunda, kamudan alacaklarının tahsili konusunda yaşadığı sıkıntıya dikkat çekti. Borçlu kurumlar ile Hazine Müsteşarlığı ve Enerji Bakanlığı nezdinde yapılan yazışmalar ve üst düzey toplantılara rağmen problemin çözümüne ilişkin hiçbir sonuç alınamadığı vurgulanan rapora göre, Aralık ayı tahakkukları hariç olmak üzere EÜAŞ’tan 3 milyar dolar, HEAŞ’tan 285 milyon dolar alacak olduğu belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/botas-borclarini-tahsil-edemiyor_8639.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!