Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boya Sektörü 2004’ten Umutlu

Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Dişçioğlu, art arda yaşanan ekonomik krizlerle birlikte küçülme sürecine giren boya sektörü

NTV-MSNBC
Boya Sektörü 2004’ten Umutlu

b>Boya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Dişçioğlu, art arda yaşanan ekonomik krizlerle birlikte küçülme sürecine giren boya sektörünün 2004 yılından itibaren hızlı bir büyüme göstereceğini söyledi.

Dişçioğlu, savaş sonrası yeniden yapılandırma çalışmaları devam eden Irak’ın, boya sektörünü pozitif etkileyeceğini dile getirdi.

Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Dişçioğlu, Türkiye’de 700 bin ton üretim hacmi bulunan boya sektörünün, kapasitesinin çok altında kullanım oranına sahip olduğunu bildirdi.
İç piyasada boya kullanım oranın, üretim hacminin yüzde 50’sinin daha altında olduğunu ve ihracat rakamının da ancak yüzde 10 seviyesinde olduğunu belirten Dişçioğlu, amaçlarının bu rakamları üst seviyelere taşımak olduğunu söyledi.

HER TÜRLÜ ALTYAPI MEVCUT
Dişçioğlu, Türk boya sektörünün, kullanılan teknoloji ve kalite açısından Avrupa ve ABD seviyesinde bulunduğunu kaydederek, sektörün gelişim için her türlü altyapıya sahip olduğunu belirtti.
Art arda yaşanan ekonomik krizlerin boya sektörünü de olumsuz etkilediğini ve küçülmesine yol açtığını ifade eden Dişçioğlu, “Ancak boya sektörü 2004 yılından itibaren hızlı bir büyüme gösterecek” dedi.

IRAK PAZARI
Dişçioğlu, savaş sonrası yeniden yapılandırma çalışmaları devam eden Irak’ın, boya sektörünü pozitif etkileyeceğini dile getirerek, şunları söyledi:
“Boya kolay taşınan bir malzeme değil. Dolayısıyla çok uzak mesafelerden getirilmesi yerine, yanı başındaki Türkiye’den temini daha kolay. Ama önce inşaat sektörü canlanmalı. Irak, 10-15 yıldır bulunmadığımız ama bizim çok iyi bildiğimiz bir pazar.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/boya-sektoru-2004ten-umutlu_8549.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!