Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boya Ustalarına Özel Akademi: DYO Akademi

Boya ustalarının teorik ve pratik gelişimlerini sağlayacak; uluslararası geçerlilikte mesleki yeterliliklerini belgeleyebilecekleri AB standartlarında eğitim verecek olan Dyo Akademi, Gebze’deki Dyo Boya Fabrikaları’nda düzenlenen bir törenle açıldı. Akademi, boya ustaları bilgi ve becerilerini artıracak, onların yeni teknik ve teknolojilere

yapi.com.tr
7 Boya Ustalarına Özel Akademi: DYO Akademi

Boya ustalarının teorik ve pratik gelişimlerini sağlayacak; uluslararası geçerlilikte mesleki yeterliliklerini belgeleyebilecekleri AB standartlarında eğitim verecek olan Dyo Akademi, Gebze’deki Dyo Boya Fabrikaları’nda düzenlenen bir törenle açıldı. Dyo Akademi açılış törenine, Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar, Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Dyo Genel Müdürü Hüseyin Çeliker ile Dyo ve Yaşar Holding’in üst düzey yöneticileri katıldı.

Dyo’nun sosyal sorumluluk kapsamında değer verdiği bir proje olarak hayata geçen Dyo Akademi,  boya ustaları bilgi ve becerilerini artıracak, onların yeni teknik ve teknolojilere hızlı bir şekilde uyum sağlamalarını destekleyecek ve uygulama bilgilerini geliştirecek.

Boya ustalarının teknolojik bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik programıyla Dyo Akademi, teori ve uygulama alanında eğitimler verecek. Bir çok modülden oluşan eğitim programında öncelikle iç ve dış cephe; ahşap – metal; ısı yalıtım sistemi; deniz boyaları konularında uygulama ve teknolojileri eğitimlerini başlayacak.

Dyo Akademi’de teknik eğitimlerin yanı sıra, ustalar ve satış kanalları için satış becerileri, beden dilinin kullanımı, müşteri memnuniyetinin sağlanması ile ilgili önemli bilgiler de sunulacak. Yeni ürün ve teknik gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olacak olan boya ustaları, yapılan kampanyalardan öncelikli kazanımlar da sağlayacak.
 
AB standartlarında verilecek teknik ve pratik eğitimler, boya ustalarının mesleki yeterliliklerini uluslararası alanda belgelemelerine de olanak verecek. Eğitim sonrasında yapılacak sınav sonrası geçerli not alan boya ustaları, AB tarafından kabul gören M.E.B. onaylı eğitim belgesi ile “Dyo Akademi-Usta Boyacı Sertifikası”na sahip olacak. Bu belgeler ile, AB Uyum Yasası gereği mesleki yeterlilik ve mesleki denklik uzmanlık belgesi olmayanların karşılaşacağı iş imkanı zorluklarını da yaşamayacak.

Dyo Akademi’nin boya ustalarına kazandıracağı bir önemli diğer avantaj da, uygulama piyasasındaki haksız rekabete karşı, yıllarını verdikleri sektördeki emeklerini, deneyimlerini ve bilgilerini belgelendirerek koruma altına almaları olacak.

Dyo Akademi, bu eğitimlerinin dışında; ustalara, mimarlara, bayi ve satış kanallarına, özel ve kamu kuruluşları ile hastane gibi spesifik ihtiyaçlara gerek duyan kurumlara ve tüketicilere teknik servis ve danışmanlık hizmeti de vererek sektörde aktif rol oynayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/boya-ustalarina-ozel-akademi-dyo-akademi_67539.html

Read Comment Section
7 Yorum Yorum Yaz
  • Nihayet güzel ülkemin güzel insanları için yapılan ciddi bir çalışma var. Bu bizim yıllardır özlemle duyduğumuz bir eylemdi nihayet DYO bu işe ciddi olarak el attı ve ümit ediyorum ki bu proje diğerlerinin yapmış olduğu gibi rafa kaldırılmaz. DYO Ailesine teşekkürler. YANITLA
  • bizler de kayıt olalım. ilhan_dekorasyon@hotmail.com YANITLA
  • biz ustalara da imkan tanınmasını isteriz katılacak arkaşlarımız vardır YANITLA
  • yaglıboyanızın örtmesi cok kaliteli hele dekorasyon yani ferforje boyanız üstün lütfen bozmayın 35 yıllık tercube boyanızın ceşitlerinize yetişemiyorum. YANITLA
  • boyanız kaliteli ama eski kalitesi yok, 35 senelik boyacıyım dış cephe boyanız nefis. YANITLA
7 yorumdan 5 tanesi gösteriliyor.  1  |  2  |  DEVAMI
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!