Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Brian Tony Ciochetti (Geliştirici / Finansçı, Başkan / MIT Gayrimenkul Merkezi, Gayrimenkul Geliştirme Enstitüsü
MIT (Massachusetts Institute of Technology) Thomas G. Eastman Kürsüsü’nün sahibi ve MIT Gayrimenkul Merkezi Başkanı olan Tony Ciochetti, MIT’deki öncelikli sorumluluklarının yapılı çevrenin kalitesini, yapı endüstrisiyle ilişkili araştırmalar ile yükseltmeyi ve gayrimenkul endüstrisinde nitelikli istihdamı sağlamayı amaçlayan merkezi daha da geliştirmek olarak belirtiyor. Aynı zamanda İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi Emlak Ekonomisi Bölümü’nde ziyaretçi profesör olarak bulunan Dr. Ciochetti, MIT’deki görevinden önce Gayrimenkul Geliştirme Merkezi’nin başkanı ve North Carolina Üniversitesi’nde finans profesörüydü. Uzmanlığındaki Ticari Gayrimenkul Geliştirme ve Emlak Finansı alanlarını MIT, Pennsylvania Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Wisconsin-Madison Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, North Carolina-Chapel Hill Üniversitesi okullarında ya kurdu ya da ilgili dersler verdi. Ayrıca, endüstri ve akademik kuruluşlar için gayrimenkul geliştirme, portfolyo ve mal varlığı yönetimi ile mal varlığı güvenliği konularında kurslar vermektedir.

Dr. Ciochetti’nin araştırmalarındaki ilgi alanları iki geniş konudan oluşuyor; ticari mortgage kredi riski ve emeklilik planı portfolyolarının içinde gayrimenkulün rolü. Çalışmaları, Real Estate Economics (Gayrimenkul Ekonomileri), the Journal of Real Estate Finance and Economics [Gayrimenkul Finans ve Ekonomileri], and the Journal of Real Estate Research (Gayrimenkul Araştırma) gibi önde gelen bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bir akademisyen olarak Gayrimenkul Araştırma Enstitüsü’nün şu an başkanlığını yapan Dr. Ciochetti, Real Estate Economics (Gayrimenkul Ekonomileri)'in Yönetim Kurulu ile Real Estate Finance ve CMBS World (Commercial Mortgage-Backed Securities)'ün Yayın ve Danışma Kurulları’ndaki görevlerini devam ediyor. Yatırım bankalarına, derecelendirme ajanslarına, kurumsal müşterilere ve geliştirme şirketlerine düzenli olarak danışmanlık hizmeti veriyor.

Dr. Ciochetti, akademik kariyerine başlamadan önce 12 yıl özel sektörde ticari gayrimenkul geliştirme ve danışmanlık alanlarında çalıştı. Oregon Üniversitesi Finans Bölümü mezunu olan Dr. Ciochetti, hem yüksek lisans hem de doktora derecelerini Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde Gayrimenkul ve Kentsel Arazi Ekonomileri üzerine aldı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/brian-tony-ciochetti-gelistirici-finansci-baskan-mit-gayrimenkul-merkezi-gayrimenkul-gelistirme-enstitusu_96385.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!