Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BTM AR-GE ile Fark Yaratıyor

BTM, dünya markası olma yolunda adımlarını güvenle atarken AR-GE merkeziyle de sektörde öne çıkıyor.

yapi.com.tr
BTM AR-GE ile Fark Yaratıyor

BTM, kurulduğu günden bu yana çok yönlü büyüme stratejisini sürdürerek, yalıtım sektöründeki müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini; mühendislik yoğun entegre çözümlerle birlikte, kolay, hızlı, çevreci, uygulama maliyetinden tasarruf edilebilecek ürünler sunarak karşılamayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde 1986 yılında kurmuş olduğu AR-GE Laboratuvarı ile birlikte, bugün 7 ürün grubunda 800 adede varan ürün yelpazesi ile yalıtım sektöründe yer alıyor.

BTM’de ilk adım olarak teknolojik yol haritasını oluşturuldu; kısa, orta ve uzun vadeli teknoloji planlaması çerçevesinde AR-GE projeleri çeşitlendirilip güçlendirildi. Bu yol haritası sayesinde BTM, 2017 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen unvanla sektöründe ilk AR-GE Merkezi’ne sahip firma oldu. Yalıtım sektöründe, farklı kullanım alanlarına yönelik yüksek katma değerli yeni ürün çalışmaları yapılan BTM AR-GE Merkezi’nde şu anda, 4 adedi TÜBİTAK, 1 adedi UNIDO onaylı olmak üzere toplamda 14 adet yenilikçi AR-GE projesi yürütülmektedir.

BTM, kısa vadeli beklentileri yüksek olan ve yüksek bütçeli yatırımları gereksiz gören şirketlerin orta ve uzun vadede kalıc