Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bu Proje Dalaman Çayı'nı Kurtaracak mı?

Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde kurulacak atıksu arıtma tesisi ile Dalaman Çayı'nın kirlilikten kurtarılacağı bildirildi.Dirmil'den (Altınyayla) doğup Ortaca'da denize dökülen Acıpayam Ovası için büyük önem taşıyan Dalaman Çayı'nın kirlilikten arınması için büyük önem taşıyan atıksu arıtma tesisini Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı belirtildi.

yapi.com.tr
Bu Proje Dalaman Çayı'nı Kurtaracak mı?

DHA'nın haberine göre, Acıpıyam Ovası için büyük önem taşıyan zaman zaman yöre halkının ve çevreci kuruluşların yerleşim yerlerinin atıkları ve sanayi kuruluşlarının kirlettiği iddiasıyla adım atılmasını istediği antik ismi İndos olan 229 kilometrelik Dalaman Çayı için Denizli Büyükşehir Belediyesi önemli bir adım attı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Dalaman Çayı'nı yerleşim yerlerinin olumsuz etkilerinden korumak için Acıpayam'a atıksu arıtma tesisi yapılacağını söyledi. Acıpayam'a giderek mahalle muhtarları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte toplantı yapan Zolan, atıksu arıtma tesisinin projesinin hazırlandığını bildirdi.

İlçelerde yapılacak projeler için gezi ve incelemelerini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Belediyesi'ni ziyaret etti. Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan'la görüşen, Talip Özkan Konferans Salonu'nda muhtarlar ve belediye meclis üyeleriyle birlikte toplantı yapan Zolan, Dalaman Çayı'nı kirlilikten kurtaracak projeye başlayacaklarını açıkladı. Acıpayam'ın ihtiyaçlarını bildiklerini söyleyen Zolan, " Acıpayam'ın en önemli isteği atıksu arıtma tesisi. Bölge için çok önemli olduğunu bildiğimiz Dalaman Çayı'nı yerleşim yerlerinin olumsuz etkilerinden korumamız gerekiyor. Burada bir arıtma tesisi yapılmasını planlıyoruz. Çalışmalarımızın sonuna geldik. En kısa sürede bu bölgenin arıtma tesisine kavuşmasını sağlayacağız. Ayrıca bu bölgeye bir de katı atık depolama tesisi kazandıracağız. Evsel atıkların doğaya, Acıpayam'a zarar vermesini istemiyoruz. Doğal kaynakları ve verimli toprakları korumak adına Acıpayam'da çevre projelerine öncelik veriyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Çöplerimizi sağlıklı bir şekilde bertaraf edecek, Dalaman Çayı'nı kirlilikten kurtaracağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-proje-dalaman-cayini-kurtaracak-mi_121548.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!