Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bulvar Darbesi!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Kenan Evren Bulvarı’nın adı Marmaris ve Armutalan belediye meclislerinde CHP’li üyelerin oylarıyla Cumhuriyet Bulvarı olarak değiştirildi. Öneriye Ak Partili üyeler ‘hayır’ oyu verdi. Evren, özel kalem müdürü aracılığıyla “Marmaris’te kaldığım süre boyunca kimseye cadde, sokak ve bulvarlara ismimi koyun demedim.

Milliyet Gazetesi
Bulvar Darbesi!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Kenan Evren Bulvarı’nın adı Marmaris ve Armutalan belediye meclislerinde CHP’li üyelerin oylarıyla Cumhuriyet Bulvarı olarak değiştirildi. Öneriye Ak Partili üyeler ‘hayır’ oyu verdi. Evren, özel kalem müdürü aracılığıyla “Marmaris’te kaldığım süre boyunca kimseye cadde, sokak ve bulvarlara ismimi koyun demedim. Kimseye de niye çıkardınız demem” dedi.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in, cumhurbaşkanlığından ayrıldıktan sonra yerleştiği ve memleketi gibi gördüğünü söylediği Marmaris’teki bulvara 17 yıl önce verilen adının değiştirilmesi için CHP Marmaris ilçe ve Armutalan belde teşkilatları tarafından 6 Kasım’da imza kampanyası başlatıldı. Ulusal Egemenlik Caddesi’ndeki imza kampanyasında 7 saat içinde 1800 imza toplandı.

CHP’liler ‘evet’ dedi

Toplanan imzalar 3.5 kilometrelik bulvarın sınırları içinde kaldığı Marmaris ve Armutalan belediyelerine verildi. İki belediye, konuyu aralık ayı meclis toplantılarına taşıdı. Marmaris Belediye Meclisi, 11 CHP’li üyenin oylarıyla Adliye Kavşağı ile Turban Kavşağı arasında uzanan Kenan Evren Bulvarı’nın adının Cumhuriyet Bulvarı olarak değiştirilmesine karar verdi. Ak Partili üyelerden 4’ü ‘ret’ oyu kullanırken, 1’i oylamaya katılmadı. Armutalan Belediye Meclisi’nde de CHP’li 5 üye isim değişikliğine ‘evet’ dedi. Ak Partili 3 üye de ret oyu kullandı.
Evren, ilçede uzun yıllar yaşadıktan sonra 2 yıl önce sağlık sorunları nedeniyle İzmir’e taşınmıştı. İlçede, Evren’in ismini taşıyan bir bulvarın yanı sıra bir cadde ve iki de ilköğretim okulu bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bulvar-darbesi_74653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!