Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bunlar da Kuğulu'nun Talepleri

"Biz eğlenmiyoruz, direniyoruz" diyen Kuğulu İnisiyatifi'nin talepleri: "Gezi gibi bir dönüşüme maruz kalan AOÇ'de işlem dursun".

yapi.com.tr
Bunlar da Kuğulu'nun Talepleri

Gezi Parkı eylemine destek olmak için bir araya gelen Kuğulu İnisiyatifi, Gezi Parkı’ndakine benzer bir dönüşüme maruz kalan Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) tüm işlemlerin durdurulmasını, Gezi Parkı eylemlerinin başladığı günden beri hayatını kaybeden, yaralanan ve gözaltına alınan insanların tam sayıları ve sağlık durumları ile ilgili resmi açıklama yapılmasını talep ediyor.

Kuğulu İnisiyatifi’nin açıklaması Levent İnce tarafından kamuoyuna duyuruldu. Neden Kuğulu’da olduklarını; “Gezi Parkı direnişine destek olmak”, “Polis şiddetini protesto etmek”, “Demokrasi temelinde yaşam tarzı, ifade, toplantı ve gösteri özgürlüklerinin kısıtlanmasını protesto etmek”, “Kentsel yaşam alanlarını savunmak” olarak açıklayan Kuğulu İnisiyatif, şiddetsiz, barışçıl, pasif bir direnişin arkasında olduklarını vurguladı. Eylemlerini örgütler üstü sivil bir halk direnişi olarak tanımlayan Kuğulu İnisiyatifi, Taksim Platformu taleplerinin kendi talepleri olduğunu da vurguladı. Kuğulu İnisiyatifi, halkın tüm siyasi renklerinin Meclis’te olabilmesine yönelik mevcut seçim sisteminin yeniden düzenlenmesini de istedi.

‘Eğlenmiyoruz, direniyoruz’

Radikal’e konuşan Kuğulu İnisiyatifi’nden Okan Akkın, Kuğulu Park’ta polis tarafından çadırlarının kaldırılmaması için mücadele ettiklerini anlatırken, Kuğulu’ya gelen ancak gecenin ilerleyen saatlerinde adeta eğlenip alanı terk edenlerin harekete zarar verdiğini söyledi. Polisin sabahları gelip çadırlarını kaldırmaları için uyarı yaptığı anlarda çok az kişinin yanlarında olduğuna dikkat çeken Akkın, Tunalı’da toplanıp içmenin bir eylem olmadığını ifade etti. Akkın, Gezi Parkı’ndaki gibi bir dayanışma ruhunun oluşması için Kızılay gibi, Gezi Parkı gibi Kuğulu’nun da bir direniş alanı olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bunlar-da-kugulunun-talepleri_109580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!