Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Burada Oturan Herkesin Tazminat Davası Açma Hakkı Var"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve CHP İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, idare mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı verdiği Bahçeşehir Gölet projesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

yapi.com.tr
"Burada Oturan Herkesin Tazminat Davası Açma Hakkı Var"

DHA'nın haberine göre, Danıştay 13. Dairesi Bahçeşehir gölet projesini iptal ederek, Başakşehir Belediye Başkanı'na verilen satış yetkisini kaldırmıştı. Ancak Başakşehir Belediyesi geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada habere konu olan projenin Bahçeşehir Göleti ile alakalı olmadığını ifade ederek “Danıştay'ın kararında Gölet Projesi'nin iptali söz konusu değildir” açıklamasında bulunmuştu. Gölet çevresinde yapılan inşaatların yapılmasına olanak sağlayan imar planların büyük bir kısmının iptal olduğunu söyleyen Canpolat “CHP İstanbul İl Örgütü olarak şimdiye kadar olayın takipçisi olduk. Bundan sonra da usulsüzlüklerin karşısında durarak yeşili ve doğayı sonuna kadar koruyacağız. Yolsuzluk ve usulsüzlük yapanlarla ilgili her türlü hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Canpolat “Bu bölgede konut alanlar, ‘yeşil alan’ diye konut aldılar. Bahçeşehir’de oturan herkesin tazminat davası açma hakkı vardır” dedi.

Bölgedeki rantın hangi boyuta ulaştığını görebiliyoruz

Gölet etrafındaki yapılaşmaya işaret eden Canpolat, “Bölgedeki rantın hangi boyuta ulaştığını görebiliyoruz. Bu bölge yeşili, doğasıyla bilinen bir bölgeydi. Bu bölgenin bir tarafında Esenyurt, bir tarafında Başakşehir insanların nefes aldığı, sağlıklı yürüyüş alanlarının, piknik alanlarının yapıldığı yerlerdi. Esenkent betonkente dönüştürüldü, Başakkent rantçılara teslim edildi. Kimlere ne kadar rant kazandırıldığını biliyoruz. Takipçisi olacağız. Bütün İstanbulluların yeşili, doğayı parselleyenlere karşı hukuk mücadelemizi sonuna kadar yürüteceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burada-oturan-herkesin-tazminat-davasi-acma-hakki-var_158627.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!