Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bürotime’dan Yılın Rengi ile Birlikte Gelecek Nesil Ofis Trendleri

Sürdürülebilir tasarım anlayışından yola çıkarak ofisleri sosyal yaşam alanlarına dönüştüren Bürotime, 2019’da çalışanların verimliliğini artıracak ofis dekorasyon trendlerini açıkladı.

www.yapi.com.tr
Bürotime’dan Yılın Rengi ile Birlikte Gelecek Nesil Ofis Trendleri

İş hayatında değişimin kendini gösterdiği günümüzde hızlı, yaratıcı ve çok fonksiyonlu çözümler yeni ofis kültürünü oluşturan ana hatların başında gösteriliyor. Bir ofis ortamında artık bireysel çalışma alanı gereksinimi dışında yeni oluşumlara zemin hazırlayacak, çalışanlar arasındaki etkileşimi ve motivasyonu artıracak tasarımlar ön plana çıkıyor.

İş dünyasındaki hakimiyetin çalışanın aidiyet hissini güçlendirecek unsurlardan oluşacağını vurgulayan Bürotime Pazarlama Direktörü Nuran Efendioğlu, “Tasarımlardaki malzemenin yanında tercih edilen renklerin de değeri önem kazanıyor. Pantone Renk Enstitüsü, 2019'un moda rengini "Living Coral" (Canlı Mercan) olarak belirledi. Sosyal medyada oldukça sık kullanılan Canlı Mercan - LivingCoral (Pantone 16-1546)-dijital dünyanın ve sosyal medyanın yeni dünya düzeninde ne kadar etkili olduğunun da bir göstergesi diyebiliriz. Tasarımlarımızda bolca kullandığımız mercan rengi; neşesi ve ışıltısıyla kullanıcısına moral ve canlılık kazandırıyor.

Teknoloji ve doğa izlerinin, yeni çalışma kültürüne yön veren tasarımlarda oldukça izi olduğuna dikkat çeken Efendioğlu; "Ahşap mobilyalar, bulundukları alanda çalışanlara doğa ile iç içe hissetmesini sağlayarak mutluluk verirken daha fazla zaman geçirmesini teşvik ederek verimli çalışma olanağı sunuyor. Yalın tasarım çizgisinin hâkim olacağı, modern ve minimalist yaklaşımlarda cilasız ve boyanmamış olarak kullanılan ahşabın doğal dokusunu hissedebileceğimiz mobilyalar 2019 yılının trendlerinden olacak. Canlı mercan ile birlikte ahşap kullanımının bütünleşeceği ofis dekorasyon trendleri çalışanlara daha sıcak bir ortam sunarak çalışma alanlarındaki huzur ve aidiyet hissini kuvvetlendirecektir" dedi.

"Ofis dekorasyonunda iletişime açık alanlar yaratılmalı"
Günümüzün ofis ortamının, mobil çalışma yöntemlerinin yanısıra bilgi ve fikirlerin değişimine, aktarımına olanak sağlayacak şekilde tasarlanması gerektiğini belirten Nuran Efendioğlu; "Modüler oturma birimleri veya alan içinde alanlar yaratan sistemler, kullanıcısına değişen çalışma yapılarına adapte olmasını sağlıyor. Esnek olmayan, sınıflandırılmış ve sınırlandırılmış düzenli tüm çözümlerin yeni nesil ofislerde yeri kalmadı. Ofis mobilyalarında da kendini gösteren “çok fonksiyonluluk” teması ile oluşturulan esnek ve çok işlevli çözümler sayesinde; kişisel kullanım için yoğun çalışma olanağı sağlayan sessiz mekanlar, hızlı ve kolay bir şekilde toplantıların gerçekleştirilebileceği yaratıcı alanlara uyarlanabiliyor. Ergonomi ve sağlık, ofisleri donatırken giderek daha önemli bir rol oynamaya başladı. Çalışanları hareket ettirmeye ve pozisyonunu değiştirmeye yönlendiren uygulamalarla, yükselir-alçalır masalar, tabureler ve ortam akustiğini iyileştirmeye yönelik geliştirilen sistemler çalışan mutluluğunu amaçlamaktadır. Pek çok üretici gibi biz de kendimizi artık ürün tedarikçisi olarak değil, çözüm sağlayıcısı olarak görüyor ve bütünsel kavramlar üzerine yoğunlaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burotimedan-yilin-rengi-ile-birlikte-gelecek-nesil-ofis-trendleri_169277.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!