Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BursaRay’ın Doğu Etabında Belirsizlik

Bursa’nın şehiriçi ulaşım sorunu Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında masaya yatırıldı. Meclis üyelerinin ulaşım sorunlarına yönelik

Zamanb>Bursa’nın şehiriçi ulaşım sorunu Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında masaya yatırıldı.

Meclis üyelerinin ulaşım sorunlarına yönelik sorularını yanıtlayan Başkan Bilenser, bürokratlara sorunların çözümü için süre verdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser, BursaRay’ın doğu etabı için gerekli ek kredinin Hazine garantisinin, seçim sonrası ülkenin mevcut ekonomik durum ve dış gündemdeki yoğunluk nedeniyle hükümet tarafından ötelenme durumunda kalındığını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin aylık meclis toplantısında Yıldırım Belediye Başkanı Ramazan Altunöz’ün konuyla ilgili sorusunu cevaplayan Bilenser, Hazine ile son iki aydır sürdürdükleri ek kredi görüşmelerinden sonuç çıkmadığını belirtti. Başkan Bilenser, konuyla ilgili Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır’ın da devrede olduğunu hatırlatarak, BursaRay’ın ek kredisinin garantörlüğünün de yer aldığı 2003 dış kredi garantörlüğü listesini netleştirme çalışmalarının Hazine tarafından sürdürüldüğünü kaydetti.

Öte yandan şehiriçi teleferik hattının yapımı için start verildi. Merinos–Stadyum–Devlet Hastanesi arasına planlanan bin 650 metrelik teleferik projesinin yaptırılması için encümene ihale yetkisi verildi. Genel Sekreter Murat Ergüzel, projenin kiralama yöntemiyle 10 yıl süreli işletme esasına göre yapılmasının hedeflendiğini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursarayin-dogu-etabinda-belirsizlik_3556.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!