Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursaray’ın Yıldırım Etabı’na 55 Milyon Euro Kredi

Bursaray’ın Yıldırım Etabı’nın kaderini belirleyecek 55 milyon Euro’luk kredi anlaşması Ankara’da imzalandı. Başlangıçta Bursaray’ın ilk eta

Ticaretb>Bursaray’ın Yıldırım Etabı’nın kaderini belirleyecek 55 milyon Euro’luk kredi anlaşması Ankara’da imzalandı.

Başlangıçta Bursaray’ın ilk etabı içinde yer alan, ancak finans yetersizliği nedeniyle gerçekleştirilemeyen Bursaray’ın Yıldırım etabı, nihayet somut olarak gerçekleşme aşamasına geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Yatırım Bankası’yla gerçekleştirdiği görüşmeler olumlu sonuç verdi.

İlgili birimlerin ve Hazine Müşteşarlığı’nın onayıyla, Ankara’da da parafe edilen anlaşmayla, Yıldırım etabı için mutlu bir başlangıç sağlandı. Anlaşmanın parafe edilmesinden sonra, Bursaray, Yıldırım etabı için, ilk kazmanın önümüzdeki günlerde vurulması bekleniyor.

Hazine Müsteşarlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser ve belediyedeki ilgililerin yanı sıra Hazine Müşteşarlığı ve Avrupa Yatırım Bankası’nın üst düzey yetkilileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser’in projenin imza töreninde yaptığı konuşmada, Bursaray’ın birinci etabında alınan kredinin geri ödenmesinde gösterilen hassasiyetin Belediye’nin imajını olumlu yönde etkilediğini söyledi. Bunun sonucu olarak da, üç yıl içinde ikinci kez kredi alan belediye olma özelliğine kavuştuklarını işaretledi.

55 milyon Euro’luk kredinin bir başka özelliğinin de geri ödemesi en kolay ve 1997’deki ilk etap için alınan krediye oranla çok daha ucuz olması önemle işaretlenip vurgulanırken, kredinin 4 yıl ödemesiz olmak üzere, 20 yılda çok düşük faizle geri ödeneceği belirtildi.

Önümüzdeki dört yılda Bursaray’ın A etabı için alınan kredinin geri ödemelerinin ağır bölümü biteceği, yerel seçim sonrası gelecek belediyenin, bu yeni kredinin geri ödemesinde zorlanmayacağı dile getirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursarayin-yildirim-etabina-55-milyon-euro-kredi_6045.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!