Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Büyük İstanbul Otogarı'nın Tahliyesi İstendi

İBB, Avrasya Terminal İşletmeleri Şirketi'nden Büyük İstanbul Otogarı'nı tahliye etmesini istedi.

yapi.com.tr
1 Büyük İstanbul Otogarı'nın Tahliyesi İstendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sözleşmeye aykırı davrandığı gerekçesiyle, işletmeci firma olan Avrasya Terminal İşletmeleri Şirketi'nden Büyük İstanbul Otogarı'nı tahliye etmesini talep etti.

İBB tarafından 9 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul 17. noterliği aracılığıyla Avrasya Terminal İşletmeleri Şirketi'ne gönderilen tahliye tebligatında, "Yolcu taşıma işleri yapan şirketlerin kullandığı iş yerleri ile otogar hizmetlerinden yararlanacak kişilerin bu hizmetten yararlanırken kullandıkları otoparkların hukuki durumları birbirinden farklıdır. Sözleşmede tanınan hak çerçevesinde otogarı yapacak olan işletme hakkı devredilecek ve kiralanacak yerler arasında otoparklar bulunmamaktadır." ifadeleri yer aldı.

Tebligatta, uyarılara rağmen vatandaşlardan otopark ücreti alınması nedeniyle Büyük İstanbul Otogarı'nın işletmecisi olan Avrasya Terminal İşletmeleri ile İBB arasında 2019'a kadar devam eden sözleşmenin fesh edildiği belirtilerek,15 gün içinde işletmeci firmanın otogarı tahliye etmesi istendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuk-istanbul-otogarinin-tahliyesi-istendi_150193.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Gerçekten isabetli bir talep olmuş. Zira alikıran başkesen bir idare ile lafta ücretsiz ama çıkışa gelindiğinde yolcu uğurlamaya gelene otobüs bileti sorulması veya biletin resmini çektiniz mi diye abes soru karşısında ; "Neden girişte buna ilişkin bilgi tabelası yok dediğim de" -o sizin sorununuz diye cevap almış ve adamı tebrik ederek ayrılmıştım. Sonrasında kime ve kimi şikayet edeceğini bilmediğin bir sistem var. İBB bile ne yapacağını bilmiyor! Bu gelinen nokta sadece zamanı uzatır. Bu rezil yerin kapatılması ve daha iyi ve uygun şartlara haiz aynı yer veya yakının da bir yer açılmalı. Diğer taraftan her yerde otogar işletmesi açılması da saçma! bir yerden bir yere aktarmalı gidenler için İstanbul tam bir kabus merkezi.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!