Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Büyük Oyun'un Galibi Türk - Hollanda Takımı

Gençleri girişimciliğe teşvik etmek amacıyla İstanbul'da düzenlenen 'The Great Game'de 50 genç, büyük ödül için yarıştı. 'Büyük Oyun'un galibi, oturma grubu üreticisi Danca Türkiye için pazar araştırması yapan Türk-Hollanda takımı oldu.

yapi.com.tr
'Büyük Oyun'un Galibi Türk - Hollanda Takımı

Dünya genelinde 123 ülkede kutlanan 'Global Girişimcilik Haftası' kapsamında İstanbul'da organize edilen 'The Great Game' (Büyük Oyun) yarışının galibi belli oldu. 12-18 Kasım tarihleri arasında, yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri girişimciliğe teşvik etmek amacıyla düzenlenen büyük yarışa, Hollanda ve Türkiye’den 50 öğrenci katıldı. Beş grubun yarıştığı Büyük Oyun'da kupanın sahibi, oturma grubu üreticisi Danca Türkiye için pazar araştırması yapan Zekerzafer takımı oldu. Danca'nın perakende sektörüne girmesi durumunda pazar payının ne olacağı yönünde araştırmalar yapan Bahçeşehir  ve Rotterdam Üniversiteleri öğrencileri, yaptıkları sunumla iş dünyasından oluşan juriden tam puan aldı.

Yarışma öncesi imalat merkezi Türkiye'de bulunan çeşitli mobilya fabrikalarında tam zamanlı mesai yapan girişimci adayları, Türkiye ekonomisinden mobilya sektöründeki gelişmelere kadar, pek çok veriyi inceleyerek firmalara özel pazar stratejileri geliştirdiler. Bir hafta boyunca Danca Türkiye'nin ihracat ve ithalat yaptığı pazarlardan marka bilinirliğine, medyada görünürlüğünden rakip firma analizlerine kadar pek çok konuyu araştıran takım, profesyonel yöneticiler ve uzmanlara stratejilerini anlattılar.  

Amaç girişimci bilincini artırmak

Küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, iş dünyasının önde gelen isimleri, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanların 15- 30 yaş arasındaki gençlerde girişimcilik bilincini oluşturmak, potansiyellerini ortaya çıkarmak için bilgi birikimlerini paylaştığı etkinliğe, Danca Türkiye Ortağı Nükhet Taşman da katıldı. Taşman, ödül alınırken duyduğu heyecanı şu cümlelerle aktardı:

"Türkiye Hollanda diplomatik ilişkilerinin 400. yılı kapsamında düzenlenen  The Great Game'de firmamızla ilgili bir projenin yarışması bizi çok heyecanlandırdı. Genç beyinlerin bizi destekleyen bir rapora duydukları heyecana tanık olmaktan, neler yaratabileceklerini görmekten son derece memnunum. Bizi perakende sektörüne girmeye teşvik ve motive ettiler".

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuk-oyunun-galibi-turk---hollanda-takimi_103104.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!