Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kalitesiz Çin Mobilyalarına Karşı Ne Yapmalı?

MOSDER Başkanı Ahmet Güleç, “Çin ve Uzakdoğu’dan gelen ucuz ve kalitesiz mobilya ithalatını en aza indirerek, tüm dünyaya Türk ve Avrupalının kaliteli mobilyasını tanıtmak için neler yapmalı?” konusunda Türk mobilyacılarına önerilerde bulundu.

yapi.com.tr
Kalitesiz Çin Mobilyalarına Karşı Ne Yapmalı?

MOSDER Başkanı Ahmet Güleç, yaptığı yazılı açıklamada, “Stratejilerimizin ürün geliştirme ve tasarım üzerine odaklanması halinde, ilgili hakların da sürekli olarak korunması gerekir" dedi. Tasarıma ağırlık verilmesinin, katmadeğeri yüksek ürünler ihracatına yönelinilmesinin öneminin altını çizen Güleç, Türk ürünlerinin kalitesinin artması ve hitap edilen pazarlarda kalite imajının yerleşmesi gerektiğini söyledi. "İkame edilemeyen, yani taklit edilemeyen ürünler geliştirmeli" diyen Güleç, şu noktalara dikkat çekti:

"İş modellerimizi gözden geçirmeli, daha verimli çalışmalı ve verimsizliklerin önüne geçmeliyiz. Müşteri hizmetleri ve satış sonrası servis konularında kendimizi daha çok geliştirmeli, bunu müşterilerimiz nezdinde avantaja dönüştürmeliyiz. Hızlı teslim konusunda kendimizi daha da geliştirmeli ve müşteri nezdinde önemli fark yaratmalıyız. Taşıma modellerini gözden geçirmeli, nakliye maliyetlerini minimize etmeli, bunun için devletin de altyapı yatırımlarını hızlandırması konusunda destek istemeliyiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kalitesiz-cin-mobilyalarina-karsi-ne-yapmali_102944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!