Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Tünel Yol’ İhalelerine Yoğun İlgi

Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’un trafik sorununu çözmek için başlattığı ‘tünel yol’ projelerinden 5’inin daha Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “Belli İstekliler Arasında İhale Usulü” ile ihaleye çıkartıldı.

ibb.gov.tr
Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Tünel Yol’ İhalelerine Yoğun İlgi

Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’un trafik sorununu çözmek için başlattığı ‘tünel yol’ projelerinden 5’inin daha Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “Belli İstekliler Arasında İhale Usulü” ile ihaleye çıkartıldı. Dolmabahçe-Fulya, Fulya-Levazım, Levazım-Akatlar, Sarıyer-Çayırbaşı, Eyüp-Silahtarağa Caddesi-Gaziosmanpaşa Caddesi Karayolu tünelleri toplam 14 kilometre 137 metre uzunluğunda.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Merter’deki Ek Hizmet Binası’nda firmalar, ön yeterlilik değerlendirmesine katılabilmek için başvurularını sundu. İlk olarak, saat 14.00'te yapılan “Levazım-Akatlar Karayolu Tüneli-Levazım Kavşağı ve Bağlantı Yolları-Akatlar Kavşağı ve Bağlantı Yolları İnşaatı” ihalesinin ön yeterlilik değerlendirmesine katılabilmek için 23 firma ön yeterlik başvuru dosyası verdi.

Daha sonra, saat 14.30’daki “Fulya-Levazım Arası Karayolu Tüneli İnşaatı” ihalesine 23, saat 15.00’deki “Eyüp Silahtarağa Caddesi-Gaziosmanpaşa Caddesi Arası Karayolu Tüneli ve Üstgeçit ile Bağlantı Yolları İnşaatı” ihalesine 26, saat 15.30’daki “Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli-Çayırbaşı Kavşağı ve Bağlantı Yolları-Kestanelik Kavşağı ve Bağlantı Yolları İnşaatı” ihalesine 23, saat 16.00’daki “Dolmabahçe-Fulya Arası Karayolu Tüneli-Dolmabahçe Kavşak ve Bağlantı Yolları-Fulya Kavşak ve Bağlantı Yolları İnşaatı” ihalesi için ise 23 firma ön yeterlik başvuru dosyası verdi.

İhale Salonunda, ön yeterlik başvuru dosyası veren firmaların görevlilerine verilen bilgide, söz konusu ön yeterlik başvurularının “İhale Komisyonu” tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yeterlik durumlarının değerlendirilip, yeterli bulunan firmaların ihaleye teklif vermek için davet edileceği ve ihalenin bu şekilde sonuçlandırılacağı bildirildi. Karayolu tünellerinin ihaleleri, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 20. maddesine göre ‘Belli İstekliler Arasında İhale Usulü ’ile yapılıyor.

Öte yandan; Dolmabahçe-Fulya arasında yapılacak 2 bin 27 metre uzunluğundaki karayolu tüneli inşaatının süresi yer tesliminden sonra 510 günde, Fulya-Levazım arasında yapılacak 4 bin 450 metre uzunluğundaki karayolu tüneli inşaatı 540 günde, Levazım-Akatlar arasında 3 bin 360 metre uzunluğundaki karayolu tüneli inşaatı 540 günde, Sarıyer-Çayırbaşı arasında 4 bin 100 metre uzunluğundaki karayolu tüneli inşaatı 540 günde, Eyüp Silahtarağa Caddesi-Gaziosmanpaşa Caddesi arasındaki 200 metrelik karayolu tüneli inşaatı da 180 günde tamamlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-belediyesinin-tunel-yol-ihalelerine-yogun-ilgi_51443.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!