Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir’den 5 Ayrı ‘Tünel Yol’ Daha

Dün gerçekleştirilen 5 ayrı karayolu tüneli ihalesine katılan firmalar, toplam 436 ile 600 milyon YTL arasında değişen teklifler verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni, teklifleri değerlendirdikten sonra bir hafta içinde sonuçları açıklayacak.

ibb.gov.tr
Büyükşehir’den 5 Ayrı ‘Tünel Yol’ Daha

br/> Dün gerçekleştirilen 5 ayrı karayolu tüneli ihalesine katılan firmalar, toplam 436 ile 600 milyon YTL arasında değişen teklifler verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni, teklifleri değerlendirdikten sonra bir hafta içinde sonuçları açıklayacak.

Toplam uzunluğu 14 bin 257 metreyi bulan İstanbul’un değişik bölgelerine yapılacak 5 ayrı karayolu tünel projesi ile ihalede verilen en yüksek ve düşük teklifler şöyle;

1- Fulya - Levazım arası 4 bin 450 metrelik karayolu tüneli inşaatı. 10 firma teklif verdi. En düşük teklifi, 97 milyon 867 bin 32 YTL ile Limak inşaat-Kolin inşaat ortak girişimi, en yüksek teklifi de 171 milyon YTL ile Mön İnşaat verdi.

2- Eyüp Silahtarağa Caddesi - Gaziosmanpaşa caddesi arası 200 metrelik karayolu tüneli ve üstgeçit ile bağlantı oyları inşaatı. 4 firma teklif verdi. En düşük teklifi, 15 milyon 366 bin YTL Ahmet Aydeniz A.Ş.-Tinsa İnşaat ortak girişimi, en yüksek teklifi de 23 milyon 119 milyon YTL ile Öztaş İnşaat verdi.

3- Sarıyer - Çayırbaşı arası 4 bin 100 metrelik karayolu tüneli-Çayırbaşı kavşağı ve bağlantı yollar-Kestanelik kavşağı bağlantı yolları inşaaatı. 5 firma teklif vedi. En düşük teklifi, 135 milyon 981 bir 94 YTL ile Öztaş İnşaat, en yüksek teklifi de 162 milyon 420 bin YTL ile Depar İnşaat- Ayyıldız İnşaat Konsorsiyumu tarafından verildi.

4- Dolmabahçe - Fulya arası 2 bin 27 metrelik karayolu tüneli-Dolmabahçe kavşak ve bağlantı yolları-Fulya kavşak ve bağlantı yolları inşaatı. 9 firma teklif verdi. En düşük teklifi, 83 milyon 874 bin 557 YTL ile Limak-Kolin ortak girişimi, en yükseği de 116 milyon YTL ile Öztaş İnşaat firması verdi.

5- Levazım - Akatlar arası 3 bin 360 metrelik karayolu tüneli-Levazım Kavşağı bağlantı yolları-Akatlar Kavşağı ve bağlantı yolları inşaatı. 9 firma teklif verdi. En düşük teklifi 102 milyon 812 bin 120 YTL ile Limak-Kolin ortak girişimi, en yükseği de 116 milyon YTL ile yine Öztaş İnşaat verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehirden-5-ayri-tunel-yol-daha_52959.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!