Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çağla Bademle Nükleer Protestosu

Akkuyu ve Fındıklı’da kurulması planlanan nükleer santrallara karşı çıkan bir grup, TBMM önünde eylem yaptı. ‘Fındıklı Derelerini Koruma Platformu Ankara Yürütmesi’ üyeleri ile ‘Mersin Nükleer Karşıtı Platform Akkuyu Köylüleri’ ve Greenpeace temsilcileri TBMM’nin Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yaptı.

Radikal Gazetesi
Çağla Bademle Nükleer Protestosu

Akkuyu ve Fındıklı’da kurulması planlanan nükleer santrallara karşı çıkan bir grup, TBMM önünde eylem yaptı. ‘Fındıklı Derelerini Koruma Platformu Ankara Yürütmesi’ üyeleri ile ‘Mersin Nükleer Karşıtı Platform Akkuyu Köylüleri’ ve Greenpeace temsilcileri, TBMM’nin Dikmen kapısı önünde basın açıklaması yaptı.

Mersin Nükleer Karşıtı Plaftormu Dönem Sözcüsü Sebahat Arslan, “Türkiye’yi nükleer maceraya sürüklemeyin” derken eylemcilere destek veren CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Türkiye’nin her yerindeki nükleer santrallara karşı olduğunu vurguladı. Akkuyu Köylüleri adına konuşan Mehmet Ali Yılmaz ise “Akkuyu’ya nükleer santral yapmak, Akdeniz’e bomba atmaktan daha tehlikeli” diye konuştu. Yılmaz daha sonra Akkuyu’dan getirdiği ve Türkiye’nin ilk turfanda ürünü olduğunu ifade ettiği çağlaları kaldırıma saçtı. (aa)

 

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/cagla-bademle-nukleer-protestosu_78365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!