Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çamlıca Camisi'ne Tünelden Sonra Metro

Çamlıca Camisi’ne özel tünel projesinin ardından şimdi de camiye özel metro yapılacak.

yapi.com.tr
Çamlıca Camisi'ne Tünelden Sonra Metro

Cumhuriyet Gazetesi'nden Hazal Ocak'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’un her yerinden görülsün” talimatı ile yaptırdığı Çamlıca Camisi’ne özel tünel projesinin ardından şimdi de camiye özel metro yapılacak. Dört istasyonu olacak metro Altunizade’den başlayıp Çamlıca Camisi’ne kadar uzanacak. Bakanlığa sunulan proje tanıtım dosyasında metronun amacı “turizm ve ibadet amaçlı ulaşımın sağlanması” şeklinde özetlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dün Altunizade Çamlıca Raylı Sistem Hattı Projesi’nin “ÇED” sürecini başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı Raylı Sistem Daire Başkanlığı tarafından bakanlığa sunulan Altunizade - Çamlıca Raylı Sistem Hattı proje tanıtım dosyasına göre metro 3 bin 840 metre uzunluğunda olacak. Altunizade Köprülü Kavşağı’ndan başlayacak hat, Küçükçamlıca Mahallesi’nden Ferah Mahallesi’ne, oradan da Çamlıca Camisi’ne kadar uzanacak. Planlanan güzergâh üzerinde sırasıyla Altunizade, Çamlıca Tepesi, Ferah Mahallesi ve Camlıca Camisi istasyonu olmak üzere dört durak yer alacak.

‘Turizm ve ibadet’

Projede metro hattının yapılma amacı şöyle belirtildi: ‘Altunizade – Çamlıca Raylı Sistem Hattı Projesi’nin, İstanbul ili Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde, 37 bin 500 kişi kapasiteli Çamlıca Camisi, Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri ve yoğun yerleşimli Ferrah Mahallesi bölgesine, turizm ve ibadet amaçlı ulaşımın sağlanmasına yönelik hizmet etmesi planlanmaktadır.

ETİKETLER: Çamlıca Camisi
http://www.yapi.com.tr/haberler/camlica-camisine-tunelden-sonra-metro_161934.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!