Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çanakcılar Şirketler Grubuna TSF’den Onur Ödülü

Çanakcılar Şirketler Grubu Onursal Başkanı Mehmet Çanakcı, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) tarafından verilen onur ödülüne layık görüldü. 2013 Seramik Onur Ödülü'ne değer bulunan bir diğer isim ise Toprak Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak oldu.

yapi.com.tr
Çanakcılar Şirketler Grubuna TSF’den Onur Ödülü

Türkiye Seramik Federasyonu’nun (TSF) sektörün sanat, bilim, sanayi, teknoloji, tasarım, uygulama ve Ar-Ge gibi alanlarında öne çıkan bireylere verdiği onur ödülüne bu yıl Çanakçılar Şirketler Grubu Onursal Başkanı Mehmet Çanakcı layık görüldü. Çanakçı ödülünü, Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen özel gecede aldı.

Çanakcılar Şirketler Grubu, vitrifiye seramik sağlık gereçleri ve banyo - ofis mobilyaları sektörünün Türkiye’deki lider firmalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Creavit’in yanısıra Doxa ve Armica markaları da Grup şemsiyesi altında faaliyet gösteriyor. 1960’lı yıllarda küçük bir atölyede mozaik tuvalet taşı üretimi ile başlayan markanın başarı yolculuğu, 1980’li yıllarda başlayan fabrikasyon süreciyle beraber, vitrifiye seramik sağlık gereçleri üretimini her geçen yıl daha da büyüterek günümüze ulaşıyor.

Özellikle vitrifiye seramik sağlık gereçleri sektöründe ulaştığı büyüklükle Türkiye pazarının ilk üç firmasından biri olan Creavit, yılda 1,5 milyon adet seramik sağlık gereci üretiyor. Üretiminin yüzde 40’ını dünya pazarlarına ihraç eden marka, Portekiz’den Çin’e kadar 60 farklı ülkeye de hizmet ulaştırıyor ve servis sağlıyor. 140 bin metrekarelik açık alan içerisinde yer alan  60 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulmuş olan Zonguldak Gökçebey Vitrifiye Üretim Tesisleri; üretim kapasiteleri göz önüne alındığında yılda 1,5 milyon adet seramik sağlık gereci üretimiyle tek bir merkezde kurulu en büyük üç tesisten biri olarak hizmet veriyor. 2006 yılında kurulan, açık alanı 80 bin metrekare, toplam kapalı alanı 36 bin metrekare olan ikinci kuşak Zonguldak Çaydeğirmeni üretim tesislerinde ise; banyo mobilyaları, gömme rezervuar ve klozet kapakları, ofis mobilyaları, banyo, lavabo ve mutfak bataryaları üretiminin tamamı karşılanıyor.

Dünyanın ilk 'doğa fabrikası'

Markanın kurum kültürünün bir parçası olarak hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi 'Botanik Alan ve Hayvanat Bahçesi', 'doğa fabrikası' konsepti ile dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. Zonguldak Gökçebey'deki Çanakcılar tesislerindeki 120 bin metrekarelik açık işletme alanının 30 dönümlük bölümünde yer alan 'Botanik Alan ve Hayvanat Bahçesi'nde, 75 farklı türden 850 hayvan ve yüzlerce çeşit bitki yaşıyor. Yine bu alan içerisinde yer alan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı 'özel müzeler' statüsünde bulunan Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Müzesi de ziyaretçilerini ücretsiz olarak ağırlıyor. Bülent Ecevit Üniversitesi Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu ise 2006 yılından beri eğitim hizmet veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakcilar-sirketler-grubuna-tsfden-onur-odulu_115806.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!