Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın Tahrip Edilmesine Tepki

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Şimşek, Bursa'da Mihraplı Rekreasyon Alanı içinde yer alan 'Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın, stadyum inşaatı sürecinde tahribata uğradığını belirterek, onarımı için Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı yaptı. Şimşek, akademik odalar olarak onarımın maliyetini karşılamaya hazır olduklarını söyledi.

yapi.com.tr
Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın Tahrip Edilmesine Tepki

Mimarlar Odası Bursa Şubesi, 'Timsah Arena' olarak adlandırılan Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun yakınında bulunan Çanakkale Şehitleri Anıtı'nın, stadyum İnşaatı sürecinde uğradığı tahribat ile ilgili açıklama yaptı. Anıtın önünde basın açıklaması yapan Şube Başkanı Şimşek, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, devletin yapacağı stat projesinin neye mal olacağını düşünmeden kendi imkanlarıyla inşa ettiğini belirterek, "Kentin bütçesinin yarısını, kafasını dahi koyamadığı bir yapıya harcıyor. Yetmiyor, stadyumun daha 2 yılı dolmayan milyonluk çimlerini sıkıntı çıkardığı gerekçesiyle söküp yeniden yaptırıyor" dedi. 

Stadyumun yapılırken harabeye dönüştürülen Çanakkale Şehitleri Anıtı’nın iki yıldır kaderine terk edilmiş halde beklediğini söyleyen Can Şimşek, “Futbola sevgi, şehide saygının önüne geçiyor. Mihraplı Çanakkale Şehitleri Anıtı bu durumun en somut göstergesidir. İnsana saygısı olmayanın şehide saygısı olmaz" dedi.

'Tinercilerin mesire alanı olmuş'

En kısa sürede bu durumu düzeltmeleri için Bursa Büyükşehir Belediyesine seslenen Can Şimşek şöyle konuştu:

"Burası tinercilerin mesire alanı olmuş durumda. Bu bizi utandırıyor. En başta Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ve bu şehri yönetenleri utandırması gerekiyor. Eğer 'Biz uğraşamayız, bizim vaktimiz yok, paramız yok' denirse biz bunu akademik odalar olarak bu işi gönüllü olarak sahiplenmeye hazırız. Bizim Büyükşehir Belediyesi kadar paramız olmasa da gönlümüz onlardan daha zengin."

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakkale-sehitleri-anitinin-tahrip-edilmesine-tepki_159837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!