Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çapa ve Cerrahpaşa'nın Yenilenme Projesi Danışmanlık Hizmeti Alımı İhale Süreci Tamamlandı

İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa Yerleşkelerinin yenilenme projesi danışmanlık hizmeti alımı ihale çalışması tamamlandı. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi ve PROGER S.p.A. arasında imzalar yarın atılıyor.

yapi.com.tr
Çapa ve Cerrahpaşa'nın Yenilenme Projesi Danışmanlık Hizmeti Alımı İhale Süreci Tamamlandı

İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa Yerleşkelerinin yenilenme projesi danışmanlık hizmeti alımı ihale çalışması tamamlandı. Yarın (28 Aralık Çarşamba) İÜ Beyazıt Merkez Yerleşkesindeki İÜ Rektörlüğü doktora salonunda gerçekleştirilecek imza töreniyle start verilecek projeyle bilimsel araştırmalar, eğitim ve toplum hizmetinin çok daha modern ortamlarda gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. İnşa edilecek Tıp Fakülteleri binalarıyla aynı zamanda başka tıp fakültelerine de örnek olacak bir model ortaya koymak hedefleniyor.

İstanbul Üniversitesi Çapa ve Cerrahpaşa Yerleşkeleri Proje Müşavirliği I. Aşama Danışmanlık Hizmeti Alımı İşi, PROGER S.p.A. tarafından gerçekleştirilecek. Söz konusu işin kapsamı, İstanbul Üniversitesi Çapa (yaklaşık 110 bin metrekare) ve Cerrahpaşa (yaklaşık 170 bin metrekare) Yerleşkeleri’nde;

- İmar uygulaması,
- Yerleşkelerin yeraltı (jeoradarla) ve yer üstü arkeolojik durumunun değerlendirilmesi,
- Zemin, depremsellik vb. etütlerin yapılması,
- Yerleşkelerde yaptırılacak olan tıp fakültesi, tıp fakültesi hastanesi, diş hekimliği fakültesi, yüksekokul ve muhtelif enstitülere ait eğitim-öğretim ve hastane binaları, idari hizmet binaları ve sosyal donatı alanlarını (kütüphane, yurt, büfe, kafeterya, kreş, kan merkezi, sosyal tesis, misafirhane, otel, sığınak, otopark, müze vs) kapsayacak master planın oluşturulması ve ön projenin yapılması hizmetlerinden oluşuyor.

ETİKETLER: kurum proje kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/capa-ve-cerrahpasanin-yenilenme-projesi-danismanlik-hizmeti-alimi-ihale-sureci-tamamlandi_90209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!