Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Caprice'in 'Çakma' Yıldızına 652 Bin Lira Ceza

Caprice Gold Palace’ın ‘7 yıldızlı’ olduğunu söyleyerek reklam ve satış yapılması beraberinde yüklü miktarda ceza da getirdi. Radikal Gazetesi'nin Tarık Işık imzasını taşıyan haberine göre Reklam Kurulu, mevzuatta tanımı olmayan ‘7 yıldız’ ifadesini kullanarak müşteriyi yanılttığı ve haksız rekabete neden olduğu için firmayı toplam 652 bin TL

yapi.com.tr
Caprice'in 'Çakma' Yıldızına 652 Bin Lira Ceza

Caprice Gold Palace’ın ‘7 yıldızlı’ olduğunu söyleyerek reklam ve satış yapılması beraberinde yüklü miktarda ceza da getirdi. Radikal Gazetesi'nin Tarık Işık imzasını taşıyan haberine göre Reklam Kurulu, mevzuatta tanımı olmayan ‘7 yıldız’ ifadesini kullanarak müşteriyi yanılttığı ve haksız rekabete neden olduğu için firmayı toplam 652 bin TL cezaya çarptırdı. Reklam Kurulu’na göre Caprice Gold Palace, ‘dünyanın en karlı yatırımı’ değil.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu dün yaptığı toplantısında, Caprice Gold Palace’ın ‘Avrupa’nın 7 Yıldızlı Tek Sarayı’, ‘Kendisini 5 Yılda Ödeyen Dünyanın En Karlı Yatırımı’, ‘Caprice Gold Sarayı’nda Neler Var?’, ‘Tapu ve Kira Garantili Otel Odaları’ başlıklı tanıtımlarını incelendi. Reklam Kurulu toplantı sonucunda, firmaya 4 reklamıyla ilgili ayrı ayrı 4 defa idari para ve durdurma cezası verilmesini kararlaştırdı. Firmaya kesilen cezanın toplam miktarının 652 bin 432 TL olduğu ifade edildi Kararlara göre mevzuatta ‘7 yıldızlı’ bir sınıflandırma olmamasına karşın ‘Avrupa’nın 7 Yıldızlı Tek Sarayı’ başlıklı reklamda tüketiciler aldatılıyor ve yanıltılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/capricein-cakma-yildizina-652-bin-lira-ceza_90819.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!