Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çelik Sektörünün 2018 Yılını Değerlendirdi

Moody's, çelik sektöründe artan talep ve fiyatların sektörün 2018 yılına ilişkin görünümünü olumlu yönde etkileyeceğini bildirdi.

yapi.com.tr/AA
Çelik Sektörünün 2018 Yılını Değerlendirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından yapılan açıklamada, "Artan talep, yükselen fiyatlar ve iyileşen kar seviyesi 2018 yılında Avrupa’da çelik sektörünün istikrarlı görünümünü desteklemeye devam edecek." ifadeleri kullanıldı.

Avrupa’da çelik üreticilerinin ham madde fiyatlarının istikrarlı olması ve büyümenin artmasıyla karlarında da artış görülmesinin beklendiği kaydedilen açıklamada, "AB'nin anti damping uygulamalarına tabi olmayan Güney Kore, Hindistan ve Türkiye gibi ülkelerden ithalatın artması ve kapasite aşımı kısıtlayıcı faktörler olmayı sürdürüyor." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Avrupa’da çelik sektöründeki şirket birleşmelerinin sektörün henüz kapasite aşımını azaltmaya yetmediği belirtilirken, ABD’de potansiyel korumacı politikaların Avrupalı çelik üreticileri için tehdit oluşturabileceği vurgulandı.

Moody’s Başkan Yardımcısı ve Kıdemli Kredi Sorumlusu Gianmarco Migliavacca, Avrupa’da ekonomik görünümün iyileşmesi ve otomotiv, inşaat gibi sektörlerde talebin artmasıyla çelik sektöründe tüketimin 2017-2018 döneminde yaklaşık yüzde 1,5 ila 2,0 arasında artmasının beklendiğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-sektorunun-2018-yilini-degerlendirdi_161873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!