Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Arçelik'in Kârı Düştü

Arçelik'in ikinci çeyrek net kârı yüzde 61 düşüşle 256.6 milyon lira oldu.

yapi.com.tr
Arçelik'in Kârı Düştü

Reuters'in haberine göre, Arçelik'in ikinci çeyrekte net kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 düşüşle 256.6 milyon lira oldu.

Arçelik'in geçen sene ikinci çeyrek net kârı, Koç Finansal'daki hisse satışından elde ettiği tek seferlik gelirin de katkısıyla geçen yıl aynı dönemine göre yüzde 100 artışla 652 milyon lira olmuştu.

Şirketten dün akşam KAP'a gönderilen mali tablolara göre, geçen sene ikinci çeyrekte yaklaşık 4 milyar lira olan şirketin satış gelirleri de yüzde 28 artışla 5.06 milyar liraya yükseldi. Bilanço ile birlikte yıl sonu hedeflerini de yayımlayan Arçelik ciro büyüme beklentisini yüzde 20'den yüzde 25'e yükseltirken, yurt içi beyaz eşya pazarının adet bazında büyüme tahminini yaklaşık yüzde 5'ten yüzde 10'a yükseltti. Şirket uluslararası satışlarının adet bazında ise daha önce olduğu gibi yüzde 2 artacağını tahmin ediyor.

Kâr marjı hedefini sınırlı olarak aşağı revize eden Arçelik faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr (FAVÖK) marjı hedefini yaklaşık yüzde 11'den yaklaşık yüzde 10.5'e indirdi. Uzun vadeli FAVÖK marjı hedefini yaklaşık yüzde 11'de tuttu.

ETİKETLER: Arçelik
http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelikin-kari-dustu_160529.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!