Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çelik Yapıda İlk Standard Çimtaş’a

Çelik yapı sektöründeki standart çalışmaları sonuçlarını vermeye başlarken, ilk TUCSAmark’ı Çimtaş aldı. İlki 2000 yılında gerçekleştirilen

NTV-MSNBCb>Çelik yapı sektöründeki standart çalışmaları sonuçlarını vermeye başlarken, ilk TUCSAmark’ı Çimtaş aldı.

İlki 2000 yılında gerçekleştirilen Yapısal Çelik Günleri’nin dördüncüsü 21 Ekim 2003’te İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampusü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türk Yapısal Çelik Derneği’nin (TYÇD/TUCSA) organize ettiği etkinliklerde Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından uygulamaya konulan “Yapısal Çelik Yeterlik Belgesi TUCSAmark” programının da tanıtımı gerçekleştirildi ve TUCSAmark belgesi çalışmalarını tamamlayan ilk firma olan ÇİMTAŞ Çelik İmalat Montaj ve Tesisat A.Ş. TUCSAmark belgesini törenle aldı.

Yapısal Çelik Günü etkinliklerinin açılış konuşmasını yapan Türk Yapısal Çelik Derneği Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, TUCSAmark programıyla inşaat sektöründe bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, uygulamanın sektördeki kalite standartlarının yükseltilmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
TUCSAmark programının sunumunu gerçekleştiren TYÇD yönetim Kurulu Üyesi ve Arcelor International Genel Müdürü Selçuk Özdil ise TUCSAmark belgesi almak için Türk Yapısal Çelik Derneği üyesi olmanın ön şart olduğunu, ancak tüm denetim prosedürünün bağımsız denetim firması Bureau Veritas tarafından gerçekleştirileceğine dikkat çekerek kapılarının yeni üyelere her zaman açık olduğunu, böylelikle sektörün daha sağlıklı gelişeceğini ifade etti.
Yapısal Çelik sektöründeki ilk TUCSAmark belgesini Prof. Dr. Nesrin Yardımcı’dan alan ÇİMTAŞ Genel Müdürü Vedat Mimaroğlu ise uygulamanın yapısal çelik sektörü için önemli bir atılım olduğunu belirterek çalışmaya katkıda bulunanlara teşekkür etti.
İnşaat sektöründe bir meslek örgütünün ilk kez kendi kendine standart getirme çalışması olarak dikkat çeken TUCSAmark, Yapısal Çelik Derneği Üyesi firmaların mali büyüklükleri, makine-ekipman-personel güçleri, iş konuları, çalışma alanları ve sahip oldukları kalite yönetim sistemleri bakımından derecelendirilmesini sağlıyor.
Böylece bir yandan inşaat sektöründen hizmet talebinde bulunan kamu ve özel kuruluşların daha sağlıklı seçim yapabilmelerine olanak sağlanıyor, diğer yandan da sağlıksız inşaat, kayıt dışı ekonomi vb. çeşitli risklerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/celik-yapida-ilk-standard-cimtasa_6917.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!